Sarny w warszawskich lasach giną w męczarniach. Winni nieodpowiedzialni właściciele psów

i

Autor: 260450 260450

Sarny w warszawskich lasach giną w męczarniach. Winni nieodpowiedzialni właściciele psów

2021-03-09 11:08

Pogryzienia saren przez psy to coraz częstsze zjawisko w warszawskich lasach. Plaga nieodpowiedzialnych właścicieli czworonogów szerzy się w zastraszającym tempie. Spuszczają oni ze smyczy psy w lesie nie tylko łamiąc prawo, ale także narażając dzikie zwierzęta na ogromne cierpienie. Skala zjawiska jest ogromna. Średnio w warszawskich lasach ginie jedna sarna dziennie!

Liczba rannych i zagryzionych zwierząt w warszawskich lasach jest zatrważająca. Tylko od początku tego roku w warszawskich lasach znaleziono ponad 60 martwych saren, co oznacza, że ginie więcej niż 1 sarna dziennie. Statystyki te nie obejmują zwierząt pogryzionych, spłoszonych pod samochody czy zagonionych na śmierć.

Pogryzione i martwe sarny w warszawskich lasach. Winni właścicieli psów

Martwe lub ranne zwierzęta można spotkać m.in. w Lesie Bielańskim czy Lesie Kabackim gdzie w wyniku licznych obrażeń umierają w męczarniach. Tymczasem, nietrudno temu zapobiec postępując odpowiedzialnie i zgodnie z prawem. Opiekunowie psów nie powinni bowiem puszczać swoich psów luzem w lesie ani na nieużytkach. Psy bez smyczy stanowią również zagrożenie dla biegaczy i rowerzystów. Spłoszone zwierzęta leśne mogą ponadto w panice wybiec na drogę w terenie zurbanizowanym powodując np. wypadek drogowy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Warszawa. Bestialska interwencja ochrony na oczach policji [WIDEO]
Sonda
Zabłądziłeś kiedyś w lesie?
Źródło: Sarny w warszawskich lasach giną w męczarniach. Winni nieodpowiedzialni właściciele psów