Resort zdrowia odcina się od Szpitala Narodowego. Środki kierowane na "działania pozorne"?

2020-11-24 21:17 STAN

Ministerstwo Zdrowia odcina się od Szpitala Narodowego. Szef resortu, Adam Niedzielski przyznał, że ministerstwo nie brało udziału w przygotowaniu zadań dla tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym. To efekt kontroli zainicjowanej przez posłów KO.

dr Paweł Grzesiowski: Sytuacja w Szpitalu Narodowym to patologia [Super Raport]

Tymczasowy Szpital Narodowy

Szpital Narodowy już od kilku tygodni przyjmuje pacjentów. Trafiają tam jednak pacjenci, których stan jest dobry. Podano szczegółowe kryteria przyjęć, które wykluczają osoby w stanie ciężkim. Oficjalnie placówka jest pod nadzorem dr Artura Zaczyńskiego i jest częścią szpitala MSWiA przy Wołoskiej.Budowa tymczasowego szpitala pochłonęła gigantyczne pieniądze, udało się zgromadzić potrzebny personel, ale... chorych nie ma zbyt wielu. Posłowie KO - Michał Szczerba i Dariusz Joński postanowili przeprowadzić w szpitalu kontrolę.

Czytaj także: Szpital Narodowy selekcjonuje pacjentów. Jakie są kryteria przyjęć do szpitala na Stadionie Narodowym?

Ministerstwo Zdrowia odcina się od Szpitala Narodowego

W odpowiedzi na zapytanie posłów dotyczące szczegółów pracy szpitala, Ministerstwo Zdrowia zaprzecza, by nadzorowało jego działania. - (...) odpowiadając na wystąpienie z dnia 23.11.2020 ro. dotyczące wstępu do pomieszczeń Ministerstwa Zdrowia oraz udostępniania materiałów odnoszących się do uruchomienia i funkcjonowania szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym, uprzejmie informuję, że przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia nie brali udziału w przygotowaniu wskazanych zadań ww. szpitala (...) - poinformował w piśmie szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski.

Czytaj także: Tak wygląda budowa szpitala na Stadionie Narodowym. Zobacz zdjęcia ze środka! [GALERIA]

Jak zaznaczył poseł Szczerba, jego zdaniem "ogromne środki są kierowane na działania pozorne". Jednocześnie posłowie Robert Kropiwnicki i Jan Grabiec prowadzą kontrolę w szpitalu MSWiA, któremu bezpośrednio podlega tymczasowy szpital na Stadionie Narodowym.