RAPORT Z ANTENY 26.04.2021: wielki powrót do szkół! W 11 województwach rusza nauka hybrydowa

i

Autor: Canva.com Co 7 młody Polak uzależniony od nauki. Zagrożenia płynące z testów wiedzy

RAPORT Z ANTENY 26.04.2021: wielki powrót do szkół! W 11 województwach rusza nauka hybrydowa

2021-04-26 10:33

Nauka hybrydowa od dzisiaj w 11 województwach. Część uczniów uczy się na miejscu, część z domu - i tak na zmianę. Na tych zasadach wrócili najmłodsi uczniowie z klas 1-3 podstawówek. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie tęsknili za normalnym nauczaniem. Co jeszcze dzieje się w Polsce? Sprawdźcie w naszym raporcie!

Spis treści

  1. Co dalej z dniem wolnym na szczepienie przeciw covid 19? Taki projekt złożyła w Sejmie Lewica.
  2. Ponad 60 mln zł kary nałożył UOKiK na Jeronimo Martins Polska, właściciela sklepów Biedronka.

Od dziś w 11 województwach uczniowie klas I-III szkół podstawowych będą się uczyć w trybie hybrydowym. Chodzi o uczniów z województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.

Tzw. system hybrydowy, ma polegać na prowadzeniu zajęć w taki sposób, że nie więcej niż 50 proc. uczniów klas I–III szkoły podstawowej realizuje zajęcia w szkole oraz co najmniej 50 proc. uczniów realizuje zajęcia zdalnie. Dyrektor szkoły podstawowej ma ustalić harmonogram prowadzenia zajęć zgodnie z tym podziałem, biorąc pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia.

Raport z anteny 26.04, godz.10

Co dalej z dniem wolnym na szczepienie przeciw covid 19? Taki projekt złożyła w Sejmie Lewica.

Jak powiedziała nam posłanka ugrupowania Anna Maria Żukowska - były już rozmowy z obozem władzy dotyczące poparcia tego projektu, ale odpowiedzi jeszcze nie ma. A tak pomysł dnia wolnego argumentuje sama Żukowska. Do tej pory pełne szczepienie, czyli dwiema dawkami lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson - dostało ponad 2,5 mln Polaków.

Ponad 60 mln zł kary nałożył UOKiK na Jeronimo Martins Polska, właściciela sklepów Biedronka.

Firma miała wprowadzać w błąd klientów przy podawaniu informacji skąd pochodzą warzywa i owoce. Nieprawidłowości wykryto w ponad co czwartym skontrolowanym sklepie. To mogło mieć wpływ na decyzje zakupowe - wyjaśnia prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny.

Sonda
Czy szczepienia dzieci powinny być obowiązkowe?
Źródło: RAPORT Z ANTENY 26.04.2021: wielki powrót do szkół! W 11 województwach rusza nauka hybrydowa