RAPORT Z ANTENY 12.03.2021: AstraZeneca znów zmniejsza dostawy. Rekord zakażeń na Mazurach

i

Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

RAPORT Z ANTENY 12.03.2021: AstraZeneca znów zmniejsza dostawy. Rekord zakażeń na Mazurach

2021-03-12 10:14

Producent szczepionek przeciw COVID-19 firmy AstraZeneca znów zmniejsza dostawy preparatu do Polski, co doprowadzi do spowolnienia Narodowego Programu Szczepień. Nowe obostrzenia w województwie warmińsko-mazurskim nie zatrzymały koronawirusa, gdzie sytuacja robi się coraz bardziej poważna. Co jeszcze dzieje się w Polsce? Śledźcie nasz raport z anteny! Znajdziecie go w tym artykule!

Raport z anteny 12.03.2021, godz.10

AstraZeneka znów zmniejsza dostawy! W najbliższych tygodniach do Unii trafi zaledwie jedna trzecia dawek, którą wcześniej deklarował producent.

Zrobimy wszystko, by nie miało to wpływu na harmonogram szczepień - zapewnia Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera:

- Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, która zajmuje się logistyką, zrobi wszystko, żeby jak najmniej zawirowań w dostawach było - mówi Dworczyk.

Powodem kolejnego już opóźnienia od AstraZeneki ma być problem z transportem preparatu w globalnych łańcuchach dostaw.​

Obostrzenia nie zatrzymały koronawirusa na Warmii i Mazurach

Mimo dwóch tygodni lockdownu w województwie warmińsko-mazurskim cały czas przybywa chorych. W ponad 70 procentach próbek wykryto wariant brytyjski, który jest dużo bardziej zakaźny. W czołówce zachorowań wciąż jest Olsztyn i powiat olsztyński. W czwartek, 11 marca blisko 3 tys. mieszkańców miasta było na kwarantannie. W niektórych zakładach pracy choruje niemal połowa załogi, a w grupach przedszkolnych nie ma dzieci.

W warmińskich szpitalach zajętych jest 66 procent respiratorów - i 69 procent łózek covidowych.

Sonda
Czy boisz się skutków ubocznych szczepionki przeciwko COVID-19?
Źródło: RAPORT Z ANTENY 12.03.2021: AstraZeneca znów zmniejsza dostawy. Brytyjska mutacja koronawirusa szaleje na Mazurach