Radni Mokotowa przeciwni sprzedaży działki przy szpitalu na Służewcu. Apelują do miasta

i

Autor: Łukasz Rydzewski, radio ESKA

Radni Mokotowa przeciwni sprzedaży działki przy szpitalu na Służewcu. Apelują do miasta

2021-05-10 20:24

Szpitala nie stać na rewitalizację, poza tym tonie w długach, dlatego chce sprzedać park na Służewcu. Chodzi o działkę na rogu Spartańskiej i Woronicza przy Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Sprzedaży sprzeciwiają się radni Mokotowa.

Radni Mokotowa przeciwni sprzedaży parku na Służewcu

Jutro mają podjąć uchwałę w tej sprawie. Chodzi o działkę na rogu Spartańskiej i Woronicza przy Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Działka ma być objęta planem zagospodarowania, który utrzyma parkową funkcję terenu, tymczasem szpital rozpoczął przetarg na sprzedaż działki.

Czytaj także: To pierwszy taki most w Europie! Miasto ogłosiło przetarg na kładkę, która połączy brzegi Wisły

- Z tego co wiemy, jest ukończony i opiniują go prawnicy. To kwestia miesiąca lub dwóch, więc jest szansa na ratunek. Komunalizacja parku byłaby dopełnieniem tego, że z parku mogą korzystać wszyscy - mówi Monika Czerniewska, rada dzielnicy Mokotów.

Raport z anteny 10.05, godz.10

Pieniądze ze sprzedaży działki miałyby pokryć długi szpitala. Aleksandra Borowiec z Nowoczesnej na Mokotowie uważa, że środki na ten cel mogłyby pochodzić z Krajowego Planu Odbudowy.

- Zabudowa tego parku byłaby sprzeczna z polityką miasta. Na terenie Wyględowa powstaje wiele nowych osiedli, a zieleni jest jak na lekarstwo. W tym parku wielu mieszkańców przez dekady spędzała wolny czas. To także klin napowietrzający miasto - mówi. Radni apelują o przyspieszenie prac nad planem.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Radni Mokotowa przeciwni sprzedaży działki przy szpitalu na Służewcu. Apelują do miasta