PUNKTY SAMOSPISOWE w Warszawie - gdzie osobiście wziąć udział w Spisie Powszechnym?

i

Autor: Kamil Porembiński flickr.com Warszawa

PUNKTY SAMOSPISOWE w Warszawie - gdzie wziąć udział w Spisie Powszechnym? [ADRESY]

2021-04-07 14:05

Wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym 2021 jest dla wszystkich obowiązkowe. Obywatele i Obywatelki Polski mogą spełnić ten obowiązek również w punktach samospisowych. W Warszawie uruchomiono ich aż 18. Sprawdźcie, gdzie są rozlokowane w Stolicy.

Punkty samospisowe w Warszawie to miejsca, gdzie mieszkanki i mieszkańcy Stolicy mogą wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021. Kwestionariusz spisu powszechnego możemy wypełniać od 1 kwietnia, a cała akcja potrwa do 30 września 2021. W formularzu pojawiają się pytania między innymi o obywatelstwo, narodowość i język, wyznanie, edukację, dojazdy do pracy, ilość członków rodziny czy źródła utrzymania. Przeprowadzenie spisu ma pozwolić na uzyskanie danych na temat aktualnej sytuacji demograficznej i społecznej w Polsce. Wzięcie udziału w tym wielkim badaniu jest dla wszystkich obowiązkowe, a główną metodą badania jest wypełnienie formularzu online. Jeśli jednak nie możemy wypełnić spisu powszechnego w domu z powodu braku komputera lub dostępu do internetu, powinniśmy skorzystać z form uzupełniających. Jedną z nich jest właśnie stawienie się w punkcie samospisowym, gdzie czekają na nas komputery podłączone do sieci. W Warszawie zorganizowano 18 takich punktów. Warto wiedzieć, gdzie się znajdują.

Przedłużenie obostrzeń i powrót do szkół? Konferencja Adama Niedzielskiego

Punkty samospisowe - gzie są w Warszawie?

Punkty samospisowe działają we wszystkich urzędach dzielnic (w dzielnicy Śródmieście przy ul. Kruczkowskiego 2). Aby z nich skorzystać, należy wcześniej zgłosić się do osób zajmujących się udzielaniem pomocy w wypełnianiu ankiety. Poniżej zamieszczamy adresy warszawskich punktów samospisowych wraz z kontaktem do odpowiednich osób.

Punkt samospisowy dla niesłyszących

Urząd m.st. Warszawy uruchomił też stanowisko samospisowe przystosowane dla osób niesłyszących, które posługują się polskim językiem migowym lub korzystają z systemu języka migowego. Punkt ten jest czynny codziennie w Urzędzie m.st. Warszawy, przy ul. Kruczkowskiego 2, sala obsługi 0.28, stanowisko nr 5, w godz. 9.00-15.00. By skorzystać ze stanowiska samospisowego, należy wcześniej się umówić pod adresem e-mail: [email protected]. Stanowisko samospisowe dla osób niesłyszących znajduje się na parterze budynku, w sali obsługi Biura Administracji i Spraw Obywatelskich.

Źródło: www.um.warszawa.pl

Źródło: PUNKTY SAMOSPISOWE w Warszawie - gdzie wziąć udział w Spisie Powszechnym? [ADRESY]