Przez podatek cukrowy zdrożeje woda mineralna? To bardzo możliwe

i

Autor: freeimages.pl/james meyer

Przez podatek cukrowy zdrożeje woda mineralna? To bardzo możliwe

2021-01-08 11:25

Podatek cukrowy wszystkich mocno zaskoczył od 1 stycznia 2021. Zdrożały słodkie napoje i to tak, że wiele osób zastanawia się, czy w ogóle warto kupować colę. Okazuje się, że zdrożeć może również woda mineralna! Jak to możliwe?

Podatek cukrowy to szok dla wielu osób, co jest normalne, bo patrząc na ceny coli czy innych słodkich napoi, można się złapać za głowę. Ceny wzrosły o 40%, co jest pewnego rodzaju walką o zdrowie Polaków, którą rozpoczął rząd. Ceny są zaporowe i trzeba będzie się z tym pogodzić, jednak bardziej martwi fakt, że wzrosnąć ma również cena wody mineralnej! Jak to możliwe?

Zniszczyli ekologiczne latarnie w Warszawie

Woda mineralna zdrożeje? Wszystko przez podatek cukrowy

Dlaczego przy podwyżce podatku cukrowego, ma zdrożeć również woda mineralna? Jak poinformowali dziennikarze Dziennika Gazety Prawnej, będzie to efekt uboczny podatku. O co chodzi? Właściciele koncernów, które produkują popularne słodkie napoje, produkują także wody mineralne i chcąc wyrównać straty, będę podwyższali ceny wód mineralnych.

To jednak nie koniec, mówi się, że z powodu podwyżek cen słodkich napojów, ludzie będą częściej sięgać po wodę mineralną dlatego cena wody może wzrosnąć.

Sonda
Przeszkadza ci wzrost cen słodkich napojów?