Protesty kobiet 18.11.2020 - sejm już 'uzbrojony'! Co będzie się działo 18 listopada w Warszawie? [UTRUDNIENIA]

2020-11-18 12:44

Protesty kobiet 18.11.2020 - sejm już 'uzbrojony'! Co będzie się działo 18 listopada w Warszawie? Zdejmij mundur, przeproś matkę! Pisze ogólnopolski Strajk Kobiet na swoich mediach społecznościowych, a wypowiedź tę kieruje bezpośrednio do policjantów, którzy gotowi są już zabezpieczać dzisiejszy protest kobiet. Cały sejm został już otoczony....

Protesty kobiet 18.11.2020 - sejm juz 'uzbrojony'! Co będzie się działo 18 listopada w Warszawie? Opozycja mówi o strachu władzy, PiS o względach bezpieczeństwa, bo okolica parlamentu przypomina dosłownie oblężoną twierdzę. Są potężne, metalowe barierki przed sejmem, dookoła terenu, ale też wzdłuż ulic: Wiejskiej i Matejki. Będą też wzmocnione siły policyjne. Bo wieczorem (po godzinie 18.00) będą protestować kobiety.

Widać, że Jarosław Kaczyński boi się suwerena - mówi ​szef PO Borys Budka.

- Będziemy chronić Sejm przed awanturnikami - tłumaczy wicemarszałek Ryszard Terlecki z PiS odpowiadając na pytanie o parlamentarny pokaz sił.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający na mocy ustawy z 1993 r. na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją spowodowało falę protestów w Polsce. Chociaż przez ostatnie dni zostały one przerwane, to 18 listopada kobiety wyjdą na ulicę, by przypomnieć, że nie godzą się na jakiekolwiek zmiany w przepisach.

Sonda
Czy popierasz Strajk Kobiet?
Manifestacja przed komisariatem w Krakowie
Źródło: Protesty kobiet 18.11.2020 - sejm już 'uzbrojony'! Co będzie się działo 18 listopada w Warszawie? [UTRUDNIENIA]