Protest rolników 20.07.2021: Gdzie są utrudnienia?

i

Autor: Facebook/Agrounia Protest rolników 20.07.2021: Gdzie są utrudnienia?

Protest rolników i rybaków 20.07.2021: Gdzie są utrudnienia? [AGROUNIA]

2021-07-19 19:40

Utrudnienia na polskich drogach 20.07.2021. Póki co odbędę się w okolicy Łodzi i Warszawy - rolnicy z Agounii zamierzają zablokować jezdnie traktorami. Ale to nie koniec komplikacji! W sobotę 24 lipca swój protest zapowiadają rybacy, którzy zamierzają wstrzymać ruch w strategicznym miejscu nad morzem. Gdzie są utrudnienia?

150 ciągników wyjedzie w proteście na polskie drogi. Będą utrudnienia w Srocku w woj. łódzkim - ostrzegają drogowcy. Zaczną się już z samego rana. Traktory będą blokowały przejazd do Piotrkowa i Warszawy.

Protest rolników wtorek 19.07.2021

Rolnicy chcą spotkania z premierem w związku z trudną sytuacją wywołaną Afrykańskim Pomorem Świń. - Gospodarstwa upadają, rolnicy bankrutują. Nikt nie podejmuje działań, premier nie rozmawia. We wtorek rozpoczynamy strajki, ale to nie jest pierwszy i nie jest jedyny. Już kilka dni po nim będą kolejne strajki rolników w Polsce, a także rybaków, którzy już dziś mają ogromny problem, bo nie mogą łowić dorszy - mówi szef Agrounii Michał Kołodziejczak.

Czytaj także: Restauracje, fryzjerzy, sklepy TYLKO dla zaszczepionych? Przedsiębiorcy apelują o zmiany w prawie

- To jest wojna o polskie rolnictwo.To jest wojna o polską wieś. Codziennie upadają setki gospodarstw rolnych. Rząd niszczy produkcje polskiej żywności. ASF panoszy się po kraju 7 lat, a politycy i urzędnicy biernie się temu przyglądają. Do premiera napisaliśmy kilkadziesiąt oficjalnych pism. Nie odpisał. Dwa razy wyszliśmy go powitać twarzą w twarz. Uciekł. Żądamy NIEZWŁOCZNEGO spotkania z premierem.Traktory wyjadą na rondo, które łączy drogę krajową nr 12 z trasą S8. W Srocku odbędzie się także stacjonarny protest rolników, którzy przyjadą bez traktorów - czytamy na stronie wydarzenia.

Protest rybaków sobota 24.07.2021

W sobotę ma się odbyć protest rybaków, ale póki co, nie wiadomo gdzie dokładnie. Jak przyznaje ich przedstawiciel, Wojciech Sikorski - będzie to strategiczne miejsce nad morzem. - Na 24 lipca planujemy odcięcie strategicznej miejscowości - całkowicie, że szczur się nie przemknie. Zobaczymy, może to doprowadzi do jakiejś rozmowy. Nikt nie chce z nami rozmawiać, nikt nie chce rozwiązywać problemu. Tym bardziej, że rząd podpisał z nami porozumienie, które w tej chwili ma już 1,5 roku - dodaje Sikorski.

QUIZ. Sobotni test z ortografii. Ekstremalnie trudne polskie słowa. Ogarniasz, jak je napisać?

Pytanie 1 z 10
Wskaż poprawną pisownię:
Top 10 komedii romantycznych. Te filmy o miłości musisz obejrzeć
Źródło: Protest rolników i rybaków 20.07.2021: Gdzie są utrudnienia? [AGROUNIA]