Problem mieszkańców budynku komunalnego na Ursynowie! Radny domaga się reakcji

i

Autor: Pixabay Problem mieszkańców budynku komunalnego na Ursynowie! Radny domaga się reakcji

Problem mieszkańców budynków komunalnych na Ursynowie! Radny domaga się reakcji

2022-02-18 17:38

Mieszkańcy Ursynowa skarżą się na zły stan ich budynku komunalnego. W bloku przy ulicy Kostki Napierskiego woda podmywa klatkę i piwnice, ze ściany wystają kable, a naprawa schowka na rzeczy dłuży się miesiącami. W tej sprawie interwencję podjął jeden z radnych. A urzędnicy zapowiadają zmiany, które mają poprawić komfort mieszkańców.

Radny interweniuje ws. mieszkań komunalnych

Spore problemy mieszkańców budynku przy ul. Kostki Napierskiego na Ursynowie! Lokatorzy skarżą się na liczne usterki. Mówią o wodzie podmywającej klatkę i piwnice, wystających ze ściany kablach czy nienaprawionym schowku na rzeczy. W tej sprawie, do burmistrza Ursynowa, interpelację napisał radny Mateusz Rojewski z klubu Prawa i Sprawiedliwości:

ESKA XD #042 - BATMAN, EUROWIZJA, MIŁOŚĆ, SAMOCHODY

- Mieszkańcy sami wielokrotnie na własny koszt dokonywali drobnych napraw. Ale jeśli chodzi o takie działania, jak uporządkowanie sprawy kanalizacji, wypompowywanie wody, naprawy instalacji elektrycznych - to są pewne fachowe zadania, których mieszkańcy nie są w stanie sami wykonać - mówi Mateusz Rojewski.

Urząd dzielnicy zapowiada zmiany

Rzeczniczka Ursynowa, Kamila Terpiał tłumaczy, że stan budynku to kwestia jego wieku. Niemniej jest on oceniany w raportach jako dobry. Natomiast woda w piwnicy to zjawisko, na które urzędnicy nie mają wpływu.

- W wakacje, w piwnicy cały czas pracowały pompy i usuwały wodę na bieżąco. To jedyne co możemy zrobić. A zjawisko to miało miejsce po raz drugi na przestrzeni 20 lat. W tym roku urząd dzielnicy Ursynów zaplanuje poprawę estetyki klatki schodowej, czyli odmalowanie i uzupełnienie brakujących korytek do maskowania kabli - zapewnia Kamila Terpiał.

QUIZ. Jaki zawód do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 9
Czy byłeś/aś pilnym uczniem?

Urzędnicy zapewniają jednocześnie, że wbrew obawom mieszkańców nie mają w planach odsprzedania terenu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Problem mieszkańców budynku komunalnego na Ursynowie! Radny domaga się reakcji