Koniec przebudowy Placu Pięciu Rogów opóźniony? Pracownicy natknęli się na zabytek!

i

Autor: ZDM Warszawa

Pracownicy natknęli się na zabytek! Kiedy koniec prac na Placu Pięciu Rogów?

2021-07-29 14:13

Na zakończenie prac na placu Pięciu Rogów będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Powód? W czasie budowy robotnicy natknęli się na fundamenty zabytkowych kamienic. Przez to termin skończenia przebudowy placu może się zmienić.

Polacy na Igrzyskach w Tokio - stolarz, żołnierz, finansistka | ESKA XD - Sportekspertka #27

Zabytek na Placu Pięciu Rogów

To może spowolnić prace na Placu Pięciu Rogów. Na początku lipca pracownicy w czasie robót ziemnych odkryli fundamenty zabytkowych kamienic. Przypomnijmy - według harmonogramu prace nad przebudową placu miały skończyć się na przełomie sierpnia i września. Jednak odkrycie fragmentów zabytkowych budynków może wydłużyć prace:

- Mówimy o centrum Warszawy. Tutaj gdzie się wbije łopatę, to coś pod ziemią się znajdzie. Pierwotnego terminu raczej utrzymać się nie da. Myślę, że o kilka tygodni dłużej - trudno mi wskazać dokładniejszy termin - trzeba będzie na nowy Plac Pięciu Rogów poczekać - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich

Czytaj także: Warszawa chce pomóc osobom w kryzysie bezdomności. W jaki sposób?

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to:

Prace archeologiczne - Plac Pięciu Rogów

W miejscu odkrycia pracowali archeolodzy, którzy tworzyli dokładną dokumentację rysunkową:

- Jeszcze przed ostatnim weekendem wykonawca dostał informację, że może kontynuować prace pod nadzorem archeologów, a z tego co wiem - oni już skończyli swoje badania piwnicy - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich

Przebudowa placu ma kosztować niecałe 15 milionów złotych. Miejsce ma stać się bardziej przyjazne pieszym. Na placu nie będzie wydzielonych chodników i jezdni, a przejazd pomiędzy Kruczą, a Szpitalną, będzie możliwy tylko dla autobusów i rowerów.

Czytaj także: Za pomocą zdjęć z lotu ptaka sięgają do korzeni Warszawy

Sekrety serialu Królowa i Konkwistador | ESKA XD - Hotplota #27
Źródło: Pracownicy natknęli się na zabytek! Kiedy koniec prac na Placu Pięciu Rogów?