Deley

i

Autor: Materiały prasowe

Denley

Pop on top: sklepy odzieżowe przedstawiają stylizacje natchnięte popkulturą. Sprawdzamy, skąd czerpią inspiracje

2024-05-29 13:05 Materiał sponsorowany

Moda i popkultura są jak dobre przyjaciółki. Nie tylko świetnie się dogadują, ale razem mogą wyczarować coś naprawdę ciekawego, co pociągnie za sobą tłumy. Bo przecież nie od dziś wiadomo, że najbardziej inspirujące trendy mają swoje źródła w muzyce czy filmie. I chociaż korzenie niektórych z nich sięgają wielu dekad wstecz, nadal są żywe. Dowiedz się o nich więcej.

Sklepy odzieżowe lubią modę inspirowaną popkulturą

W jaki sposób gwiazdy popkultury kreują trendy? Pokusimy się o stwierdzenie, że w wielu przypadkach nieświadomie. Po prostu ich stylizacje są świetną inspiracją dla fanów, którzy chcą wyglądać tak, jak ich idole. I nie ma w tym nic złego – wręcz przeciwnie. Dzięki popkulturze moda jest kolorowa, zróżnicowana i pozwala każdemu odnaleźć styl, który najlepiej pasuje do osobowości. Sklepy odzieżowe natomiast, chcąc wyjść naprzeciw swoim klientom, włączają do oferty ubrania pomagające wykreować outfit odzwierciedlający określony popkulturowy trend.

Być jak Elvis – jakie ubrania pozwalają wykreować stylówkę inspirowaną królem rock and rolla?

To tyle teorii, przejdźmy do praktyki i przywołajmy ikonę mody męskiej, czyli… Elvisa Presleya. Król rock and rolla inspirował, inspiruje i będzie inspirować mężczyzn do tworzenia stylówek na każdą okazję – od niezobowiązującego lunchu do uroczystej kolacji. Jeśli chcesz naśladować jego codzienny styl, w odzieżowym sklepie internetowym wybierz jeansy – mogą być modele z lekko rozszerzaną nogawką albo klasyczne regulary. Dopasuj do nich koszulkę polo, a na ramiona obowiązkowo zarzuć skórzaną kurtkę. A kiedy trzeba będzie postawić na elegancję, sięgnij po jasny garnitur – najlepiej w kolorze écru, który zestawisz z błękitną koszulą.

Deley

i

Autor: Materiały prasowe Klasyczne męskie jeansy – idealne na każdą okazję

James Dean i Quentin Tarantino – gwiazdy kina, ikony mody. Czego szukać w sklepach odzieżowych?

A może wolisz jeszcze bardziej swobodny i niesamowicie męski look? Zerknij więc na outfit w stylu Jamesa Deana. Chociaż trend narodził się w latach 40. i 50. XX wieku, jest aktualny do dziś. Być może powodem jest to, że po prostu łatwo go naśladować. Wszystko, czego potrzebujesz, to wygodne klasyczne jeansy i prosta jednolita koszula, które czekają na Ciebie w internetowym sklepie odzieżowym Denley. Koniecznie podwiń jej rękawy i rozepnij dwa albo trzy górne guziki. A kiedy zrobi się chłodniej, sięgnij po wiecznie modną ramoneskę. Możesz też postawić na materiałowe chinosy połączone z koszulką polo. Prawda, że brzmi interesująco?

Popularne sklepy z odzieżą czerpią również inspirację od trochę bardziej niegrzecznych chłopców. Był król muzyki i król kina. Czas więc na reżysera, a zatem zaprośmy Quentina Tarantino. Czarny garnitur plus czarna, opcjonalnie biała koszula to nie jedyny jego znak rozpoznawczy. Bo po godzinach do głosu dochodzą ciemne jeansy i koszule – obowiązkowo wzorzyste, a im bardziej kolorowe, tym lepiej.

Deley

i

Autor: Materiały prasowe Męska bomberka ze skóry

Nadruki rodem z książki albo kinowej sali. Te elementy ubiory znajdziesz w popularnych sklepach z ubraniami

Na koniec dodajmy, że popkultura nie musi odzwierciedlać się w modzie pod postacią określonych stylizacji. Jej wpływ przejawia się też w nadrukach. Z tego względu w dobrych sklepach odzieżowych znajdziesz T-shirty i bluzy ozdobione ciekawymi printami. Coś dla siebie z pewnością znajdą fani gwiezdnych wojen, Jokera, a także komiksów i kreskówek. Te ostatnie są znakomitym sposobem, aby wyróżnić się w tłumie i wyrazić dystans do otaczającego świata.

Deley

i

Autor: Materiały prasowe Męski T-shirt z nadrukiem

Popkulturowe wzorce zakorzenione w modzie to nie tylko propozycja dla osób, które poszukują własnego stylu. To także inspiracja dla tych, którzy doskonale wiedzą, jak chcą wyglądać i z kim się utożsamiać. Być może właśnie dlatego szeroko pojęta sztuka i moda są dziedzinami, które przenikają się, uzupełniają i po prostu dobrze ze sobą współgrają.