Polska policjantka pomogła piłkarzom z Senegalu. Teraz sama potrzebuje pomocy

i

Autor: Zrzutka.pl

Polska policjantka pomogła piłkarzom z Senegalu. Teraz sama potrzebuje pomocy

2022-08-19 14:39

O tej sprawie donieśli nam mundurowi koledzy i koleżanki głównej bohaterki. Aleksandra Zydyk na co dzień służy w Komendzie Policji w Piekarach Śląskich. Po godzinach realizuje z pasją projekt „Senegal Welcome To Piekary”, który pomaga młodym sportowcom z tego kraju. Udało jej się ściągnąć do Polski młodych piłkarzy, a następnie zorganizować im podróż na międzynarodowy turniej. Chłopcy w Polsce spędzili 12 dni i mogli, zgodnie z programem, grać i zawierać przyjaźnie z polskimi dziećmi. 30 lipca zagrali w wielkim turnieju.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Niestety podczas podróży powrotnej doszło do poważnych komplikacji. Zostali jednak zatrzymani na lotnisku w Wenecji. Problemem okazał się test PCR, który stracił ważność. Piłkarzy zostali cofnięci spod bramek, a samolot poleciał bez nich. Test wykonano, ale drużyna utknęła w Wenecji. Stamtąd miała lecieć do Madrytu, a potem Dakaru. Tymczasem tego samego dnia nie było już żadnego lotu w tę stronę. Wizy piłkarzy kończyły się w ciągu 2 dni, a gdyby ich deportowano z powodu braku wiz nie mieliby szans na ponowny wyjazd z Senegalu.

Policjantka zapożyczyła się, znalazła loty zastępcze, zakupiła bilety i wizy dla całej grupy. Chłopcom udało się dotrzeć do domu, przeżyli fantastyczną przygodę, jednak policjantka pozostała z ogromnym długiem. Dlatego zwróciła się o pomoc do internautów. Trwa zbiórka środków na portalu Zrzuta.pl. Znajdziecie ją tutaj.

W akcję włączyła się Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich, która zbierała środki podczas wieczornego biegu i treningu. Trzymamy kciuki za zbiórkę!