Igrzyska Olimpijskie 2020 Tokio siatkówka

i

Autor: AWEL SKRABA / SUPER EXPRESS

Olimpiada TOKIO 2021. Siatkówka: Polska - Japonia: JAKI WYNIK? 30.07.2021

2021-07-30 7:37

Czwarty mecz Biało-Czerwonych, po porażce na ,,dzień dobry" z Iranem, i dwóch zwycięstwach z Włochami i Wenezuelą, naszymi rywalami Japończycy. Rywale jednak też już mają za sobą dwa zwycięstwa. Źle niestety dla Polaków rozpoczęła się rywalizacja lekkoatletów w Tokio. Nasza legenda rzutów dyskiem – Piotr Małachowski – odpadł w eliminacjach. W finale nie zobaczymy też Bartłomieja Stója.

Emocje na pewno, choć zwycięstwa nikt oczywiście nie zagwarantuje. Wiadomo, zdarza się, że gospodarzom mówiąc po sportowemu czasem "pomagają ściany", ale Polacy wyraźnie rozkręcili się na tym turnieju. A fakty są takie, że konfrontacja z Japonią będzie dla nas decydująca w kontekście rywalizacji o ćwierćfinał. Wygrana za trzy punkty, zdecydowanie przybliży polski zespół do pierwszego miejsca po fazie grupowej i przynajmniej teoretycznie ułatwi drogę do gry o medale. Ale sytuacja w grupie B sytuacja jest bardzo skomplikowana i niewykluczone, że to Brazylia zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem. Tego Biało-Czerwoni zapewne woleliby uniknąć. Co ważne - dziś statystyki są po naszej stronie: ostatniej porażki z Japończykami polscy siatkarze doznali 12 lat temu! Kolejnych osiem meczów wygrali

Pożar w autobusie, którym jechał Paweł Fajdek

Olimpiada TOKIO 2021. Siatkówka: Polska - Japonia: JAKI WYNIK? 30.07.2021

Polska - Japonia: JAKI WYNIK? 30.07.2021 mecz polaków rozpoczął się o godzinie 7.20 w piątek. Już od pierwszych minut odczuć można prawdziwe emocje. Pierwszy set to walka punkt za punkt. Polacy i Japończycy wielokrotnie remisowali.

MECZ Polska - Japonia 30.07.2021: JAKI WYNIK? [PIERWSZY SET]

W pierwszy secie Polacy pokonali Japończyków 25 do 22. Walka była zacięta, a emocje ogromne. Biało-Czerwoni walczyli jednak dzielnie, jak orły i była to w pełni zasłużona wygrana. Set zakończył się o godzinie 7.50. Polacy mieli zdecydowanie lepszą skuteczność w ataku.

MECZ Polska - Japonia 30.07.2021: JAKI WYNIK? [ DRUGI SET]

Przerwa między setami była wyjątkowo krótka. Drugi set dobrze rozpoczął się dla Polaków, którzy na samym początku zdobyli 2 punkty pod rząd.

Po godzinie 8.10 wciąż prowadziliśmy w drugim secie. Polacy utrzymywali sporą przewagę. Końcówka setu, to znowu walka punkt za punkt, chociaż Polacy wciąż utrzymywali się na prowadzeniu. Szczęśliwie dla nas, Polacy zwyciężyli 25 do 21!

WYNIK po drugim secie to 2:0 dla Polaków.

MECZ Polska - Japonia 30.07.2021: JAKI WYNIK? [TRZECI SET]

Wygrana w tym secie zapewni zwycięstwo w całym meczu! Polacy ze skupieniem rozpoczęli trzecią potyczkę o wygraną w meczy Polska-Japonia. Dalej nie było już tak różowo. Zacięta walka trwała o każdy punk, a Japończycy pokazali, że są drużyną, która nie da się łatwo pokonać.

Na dwie minuty przed godziną 9.00 Polacy posłali przez siatkę meczową piłkę. Niestety, nie udało się im skończyć meczu. O 25 punkt dla Polski zawalczył Bartosz Kurek. 9.01 Polacy awansowali do ćwierćfinału dzięki drugiej piłce meczowej!

Źródło: Olimpiada TOKIO 2021. Siatkówka: Polska - Japonia: JAKI WYNIK? 30.07.2021