Policjanci mińskiej komendy medalistami w turnieju Brazylijskiego Jiu Jitsu

i

2021-03-18 10:52

Dwaj policjanci mińskiej komendy wywalczyli złoty i srebrny medal w Brazylijskim Jiu Jitsu! Funkcjonariusz zespołu wywiadowczego zdobył złoto, sierżant sztabowy Piotr Pióro z ogniwa patrolowo-interwencyjnego - srebro.

W turnieju zorganizowanym przez Klub Walki Grappler 6 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim prawie 600-set zawodników z całej Polski rywalizowało w 8 Grand Prix Polski w BJJ. Złoty medal wywalczył „wywiadowca” w kategorii MASTER 2. Funkcjonariusz od ok. 4 lat trenuje ten styl walki. Ostatnie zawody były jego czwartą imprezą sportową, w której osiągnął sukces. Na swoim koncie ma już złoty i brązowy medal. Z kolei sierżant sztabowy Piotr Pióro BJJ trenuje od 3 lat. Podczas ostatniego grand prix w kategorii MASTER 3, mundurowy wywalczył srebrny medal. Dla policjanta to już 5 start w takich zawodach. Na swoim koncie ma trzy brązowe i dwa srebrne medale. Wcześniej funkcjonariusz osiągał również sukcesy w trójboju siłowym. Brazylijskie Jiu Jitsu to brazylijski sport walki wywodzący się z ju-jitsu, zapasów i judo, który wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Weterynarze leczą wilka po wypadku
Sonda
Czy robisz coś dla ekologii?
Źródło: Policjanci mińskiej komendy medalistami w turnieju Brazylijskiego Jiu Jitsu