„Pod molo miejsca już brak.” Ludzie uciekają przed upałem

i

Autor: MiastoKołobrzeg.pl / Facebook

„Pod molo miejsca już brak.” Ludzie uciekają przed upałem

2022-08-04 15:50

To zdjęcie szybko obiegło internet. Udostępnił je portal MiastoKolobrzeg.pl na Facebooku. Jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości, że nie mamy kłopotu z rosnącymi temperaturami, to czas skonfrontować się z rzeczywistością.

Dziś w Kołobrzegu notowano około 32 stopni, a choć kolejne dni mają przynieść delikatne ochłodzenie, to bez nakrycia głowy i solidnej warstwy ochronnego kremu z filtrem. Kochamy Słońce i wakacje na plaży, ale bezpieczeństwo przede wszystkim.

Wygląda na to, że w Kołobrzegu najatrakcyjniejszym miejscem na plażowy wypoczynek jest przestrzeń pod molo. Tam można liczyć na cień przez cały dzień. Problem w tym, że plażowiczów jest zdecydowanie więcej niż miejsca. Tym, którzy się nie zmieszczą doradzamy parasole, improwizowane namioty, nawet zwykły koc rozłożony na patykach lub kijkach do nordic-walkingu potrafi dać ratujący przed nadmiernym światłem słonecznym cień.

Dla tych najbardziej upieczonych mamy dobrą wiadomość. W najbliższych dniach ma nadejść ochłodzenie, a nawet przelotne opady.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem