Płock: Rodzina miała w domu 24 zaniedbane zwierzęta. Musiała interweniować policja

i

Autor: Policja mazowiecka

Płock: Rodzina miała w domu 24 zaniedbane zwierzęta. Musiała interweniować policja

2022-11-10 12:49

W tej interwencji, oprócz policji, musieli uczestniczyć przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego, Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Płocka, Schroniska dla Zwierząt w Płocku, Strażą Miejską oraz Stowarzyszeniem „Płock Przyjazny Psom”. Teraz szukają nowych domów zwierzakom.

Płocka rodzina miała pod swoją opieką aż 24 zwierzaki, z czego 6 psów, kota, 2 chomiki, 3 świnki morskie i 12 królików. Mieszkały one w bardzo złych warunkach, część z nich przebywała na stałe w ciasnych klatkach, które ograniczały im ruchy i wymuszały nieodpowiednie pozycje ciała. Te, które były w zamknięciu brodziły we własnych nieczystościach, a ich zachowanie wskazywało na częściowe zdziczenie.

Rockowe koncerty w 2023 roku - na te zespoły czekamy najbardziej!

- Psy i kot trafiły do płockiego schroniska dla zwierząt, chomiki , świnki i króliki przejęły dwie fundacje – czytamy w policyjnym komunikacie - Trafiły na badania do przychodni weterynaryjnej.

Niestety nie był to pierwszy raz, gdy do tej właśnie rodziny zostały wezwane służby by interwencyjnie odebrać zwierzęta. Policjanci poinformowali o interwencji prezydenta Płocka, a także wszczęli dochodzenie, w związku z podejrzeniem znęcania się nad odebranymi zwierzętami przez właścicieli.

W Polsce prawo karne pozwala nawet zasądzić zakaz posiadania zwierząt przez osoby, które zagrażają ich dobrostanowi. Problem w tym, że jest to na poły martwe prawo, bo nie ma instytucji, która kontrolowałaby regularnie po zasadzeniu zakazu czy osoba nim objęta go łamie.