Piotr Machalica

i

Autor: WBF

Piotr Machalica nie żyje. Aktor odszedł w wieku 65 lat

2020-12-14 8:27

Piotr Machalica nie żyje. Smutna wiadomość trafiła do mediów 14 grudnia 2020 w godzinach porannych.

Piotr Machalica nie żyje. Smutna wiadomość trafiła do mediów 14 grudnia 2020, a przekazała ją Krystyna Janda. Aktor odszedł nagle, w wieku 65 lat, jak napisała na facebooku Krytyna Janda:

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica. Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów.

Żegnamy Go zaskoczeni Jego śmiercią, w środku naszej wspólnej życiowej i teatralnej drogi. W naszych repertuarach zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące spektakle z Piotrem nie możemy uwierzyć że ich już nie zagra.

Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za Twój talent, przyjaźń, Twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie Człowieczeństwo. Żegnaj piękny i czuły książę, cieszymy się że byłeś ostatnie lata bardzo szczęśliwy i dzieliłeś się z nami i publicznością Twoim szczęściem. Opuszczasz także widzów przedstawień które u nas grałeś:

WEEKEND Z R. Robin HawdonBÓG Woody AllenaZMIERZCH DŁUGIEGO DNIA Eugene O’NeillKOZA, CZYLI KIM JEST SYLWIA Edward AlbeeTACY DUZI CHŁOPCY Jan WołekPRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE Ray CooneyCASA VALENTINA Harvey FiersteinLILI KREDYT Jordi Galceran

Rozstajemy się w połowie przerwanego zdania. Zawsze będziemy pamiętać, nasze życie i teatry bez Ciebie tracą barwy. Kochamy CięSkładamy żonie i rodzinie głębokie kondolencje

Piotr Machalica nie żyje. W jakich filmach wystąpił aktor?

Piotr Machalica przez lata był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, później z Teatrem Polonia i Och Teatrem. Machalica wystąpił między innymi w takich filmach jak: "Dekalog" , "Złoto dezerterów", "Dzień świra", "Sztuka kochania", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". Dokładna przyczyna śmierci aktora nie jest znana.