Stan wyjątkowy. Straż Graniczna wydała ponad 170 pozwoleń na wjazd do strefy

i

Autor: TEM Stan wyjątkowy. Straż Graniczna wydała ponad 170 pozwoleń na wjazd do strefy

Pilny alert RCB ws. stanu wyjątkowego. O co chodzi?

2021-09-13 18:31

W związku z wprowadzeniem w części Polski stanu wyjątkowego rząd uruchomił specjalną infolinię. Swoją pomoc oferuje wojsko. Jednak nie wszyscy mogą z niej skorzystać! Sprawdź szczegóły i numer telefonu!

Stan wyjątkowy w Polsce obowiązuje od 2 września. To w związku z trudną sytuację na granicy z Białorusią. Szczególne zasady obowiązują w części województw podlaskiego i lubelskiego. To m.in. obowiązek posiadania przy sobie dowodu tożsamości bądź legitymacji szkolnej. Listę miejscowości, w których obowiązuje stan wyjątkowy znajdziesz >>TUTAJ<<.

Pilny alert RCB ws. stanu wyjątkowego

W związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało specjalny alert. Chodzi o uruchomienie specjalnej infolinii. Mogą z niej skorzystać mieszkańcy powiatów objętych stanem wyjątkowym >>SPRAWDŹ TUTAJ<<.

Stan wyjątkowy w Polsce: Uruchomiono specjalną infolinię

Mieszkańcy wschodnich powiatów woj. podlaskiego i lubelskiego, które są objęte stanem wyjątkowym powinni otrzymać już sms na temat specjalnej infolinii, która tam działa. Chodzi o numer 800 100 115.

- Uwaga! Jeżeli potrzebujesz pomocy na terenach objętych stanem wyjątkowym, zadzwoń na bezpłatną linie Wojsk Obrony Terytorialnej pod numer telefonu 800 100 115 - wiadomość o takiej treści otrzymali mieszkańcy powiatów objętych stanem wyjątkowym.

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał przez 30 dni.

QUIZ. Zagadka w kolorowych kropkach. Co druga osoba nie wie, jaka liczba się tu kryje

Pytanie 1 z 10
Jaka liczba jest tu ukryta?
1: Jaka liczba jest tu ukryta?
Sezon grypowy - co trzeba wiedzieć o grypie i szczepionce?
Źródło: Ważny alert RCB ws. stanu wyjątkowego. O co chodzi?