100 km na hulajnodze

i

Autor: YouTube.com/screen

Jechał hulajnogą 100 km/h! Takie rzeczy w Łodzi. [WIDEO]

2021-08-27 8:44

To nie było zbyt rozsądne. Hitem internetu stał się film, na którym widać mężczyznę jadącego na hulajnodze z prędkością... 100 km/h! Pędził po trzypasmowej jezdni, wymijając inne samochody, do momentu, w którym nie spotkał na swojej drodze patrolu drogówki. Zobaczcie sami nagranie z tego zdarzenia.

Film został nagrany na ul. Dąbrowskiego w Łodzi, w miejscu gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h. Widać na nim mężczyznę w kasku jadącego hulajnogą po trzypasmowej jezdni. Autor nagrania pokazuje licznik samochodu, którym się porusza - prędkość jego auta to niemal 100 km/h. Dopiero wtedy udaje mu się zrównać z jadącym na hulajnodze.

- Takiego idiotę można było spotkać parę dni temu na ul. Dąbrowskiego (przy Lodowej) w Łodzi - pisze pod filmem autor nagrania. - Musieliśmy mocno wdepnąć w pedał by go dogonić, gdyż ten kretyn wcześniej wymijał inne pojazdy po ulicy o mało co doprowadzając do kolizji z innym uczestnikiem ruchu wprowadzając w niemałe osłupienie wszystkich kierowców... Pomijam także zdziwienie panów policjantów z patrolu drogowego stojących z radarem na drodze co widać pod sam koniec filmu.... uważajcie na siebie.

Rzeczywiście, mężczyzna jadący hulajnogą zwolnił dopiero, gdy zobaczył policjantów z drogówki mierzących prędkość przejeżdżających samochodów. Ciekawe, czy patrol zatrzymał tylko jego, czy może również autora filmu, który również znacznie przekroczył ograniczenie prędkości.

Według przepisów obowiązujących obecnie w Polsce, maksymalna dozwolona prędkość hulajnogi to 20 km/h, do tego poruszać nią można się jedynie po drodze rowerowej. Po jezdni, tego typu pojazd może jechać jedynie, gdy obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Zobaczcie nagranie:

Raport z Anteny 23.08, godz 10.00
Źródło: Pędził 100 km/h na hulajnodze po trzypasmowej jezdni! WIDEO