Pamiętajcie gościa, który opowiadał o trudach pracy na dźwigu? Okazuje się, że znalazł nową pracę

i

Autor: screen: https://youtu.be/Z_kn4ogoTBg

Pamiętajcie gościa, który opowiadał o trudach pracy na dźwigu? Okazuje się, że znalazł nową pracę

2021-07-29 13:06

Dwa lata temu sieć obiegło nagranie, na którym mogliśmy zobaczyć operatora dźwigu, który mówi w jak ciężkich warunkach musi pracować. Po dwóch latach sytuacja się zmieniła, jednak słynny 'Wiedźmin z dźwigu' nie pracuje już w Polsce.

Tomasz Klarkowski stał się popularny około 2 lat temu, gdy w szczerych słowach opisał swoją sytuację w pracy. Mężczyzna, który został nazwany przez internautów 'Wiedźminem z dźwigu', stał się momentalnie hitem sieci, jednocześnie zwracając uwagę na ważny problem pracowników jego branży. Okazuje się, że warunki pracy mężczyzny zmieniły się, jednak nie pracuje on już w Polsce.

W upalny dzień zabrałem krowę sąsiada na piwo, oskarżają mnie o kradzież

Geralt z dźwigu pracuje w lepszych warunkach, a to tylko dlatego, że wyjechał z kraju

Okazuje się, że mężczyzna postanowił wyemigrować, a gdy jego popularność była wyjątkowo spora, to pojawił się problem z zatrudnieniem. Po obnażeniu patologii w jego branży, wiele osób nie chciało go zatrudniać. Obecnie Klarkowski mieszka w Austrii, gdzie również pracuje i prowadzi swój kanał na Youtube. Jak powiedział w jednym z nagrań:

Jeżeli wyćwiczycie się w Polsce i znacie język, nawet angielski, jeśli jesteście mobilni, zapraszam do Austrii. Co daje Austria? 15,05 euro brutto na godzinę, do tego dieta 26 euro dziennie. Ubezpieczenie zdrowotne, gwarantowane 39 godzin tygodniowo, godziny są płatne, można ich zrobić 60. Zimą po przepracowaniu tu pół roku będę się łapał na 13 i 14 pensję. Za mieszkanie nie płacę, co prawda mieszkam z trzema góralami, ale zarobię trochę i wynajmę, żebym mógł mieszkać sam.

Więcej na ten temat znajdziecie tutaj:

Sonda
Upały w Polsce - czy masz już dość?