Otwarcie UCK Alternatywy już 17. września!

i

Autor: materiały prasowe Otwarcie UCK "Alternatywy" już 17. września!

Otwarcie największego centrum kultury w Warszawie! Zaśpiewa m.in. Zalewski i Rusowicz

2021-09-09 16:47

Płomień Osiem Jeden, Ania Rusowicz i Krzysztof Zalewski! Jako pierwsi wyjdą na scenę nowego centrum kultury "Alternatywy" na warszawskim Ursynowie. Uroczyste otwarcie odbędzie się w weekend 17-19 września. Poza koncertem, w programie są też przedstawienia Teatru Baj i Teatru Syrena. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Sprawdź, co jeszcze się wydarzy!

Wiesław Gołas nie żyje

Otwarcie UCK "Alternatywy": Kiedy?

Ursynów szykuje się do otwarcia największego centrum kultury "Alternatywy" w Warszawie! Uroczyste otwarcie odbędzie się w weekend 17-19 września. Ursynów to kolebka rapu. W programie inauguracji „Alternatyw” nie mogło więc zabraknąć koncertu ikony gatunku – duetu Płomień 81, którego członkowie, Pezet i Onar, wielokrotnie podkreślali swoje ursynowskie korzenie. Płomień zagra na placu przed „Alternatywami” 17 września o 20:00. 

Następnego dnia, 18 września, odbędą się występy gwiazd muzyki popularnej. O 18:00 wystąpi czerpiąca z bigbitu Ania Rusowicz, a o 19:30 na scenie pojawi się największy zwycięzca ostatniej gali Fryderyków – energetyczny i elektryzujący Krzysztof Zalewski. 18 września to także dzień otwarty w „Alternatywach”. Start o 12:00 na scenie przed wejściem głównym. Także o 12:00 w naszych salach edukacyjnych rozpoczną się zajęcia próbne – będą one przedsmakiem oferty, z którą centrum rusza od początku października. O 13:00 w specjalnych namiotach edukacyjnych przed wejściem głównym odbędą się zajęcia naukowe, cyrkowe, rękodzieła i wiele innych. Z kolei o 14:00 na scenie tuż obok wejścia głównego rozpocznie się koncert „Bajkowe piosenki”, w programie którego znalazły się utwory z filmów i bajek dla dzieci. Po koncercie wystąpi Teatr Pantomimy Mim z przedstawieniem „Pan i Pani O!”.      

Ostatni dzień weekendu otwarcia „Alternatyw” upłynie pod znakiem sztuki teatralnej. 19 września o 11:00 Teatr Baj wystawi w sali kameralnej spektakl dla dzieci „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca”, a wieczorem, o 18:00, zespół Teatru Syrena zagra na scenie teatralno-koncertowej przebojowe przedstawienie muzyczne „Rodzina Addamsów”. Bezpłatne wejściówki na oba spektakle będzie można pobrać 18 września, podczas dnia otwartego. To jednak nie koniec wydarzeń, które zespół „Alternatyw” przygotował na drugą połowę września. W ostatnim tygodniu miesiąca odbędą się koncerty i spotkania literackie. Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” stanie się nowym miejscem spotkań, rozmów oraz tworzenia więzi.

Planowane są koncerty, pokazy filmowe i przedstawienia teatralne. Nie zabraknie zajęć muzycznych, tanecznych i performatywnych, a także zajęć z zakresu kultury wizualnej i edukacji ekologicznej. - Chcemy, aby nasza oferta była magnesem dla wszystkich warszawiaków, a także – dla gości stolicy - informują organizatorzy.

Czytaj także: MOKOTÓW - samochód od 7 lat wrasta w ziemię! Utrudnił akcję straży pożarnej

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Psychotest. Czy jesteś zazdrosna/zazdrosny?

Pytanie 1 z 7
Jak często kłócisz się z partnerem/partnerką o inne osoby?
Źródło: Otwarcie największego centrum kultury w Warszawie! Zaśpiewa m.in. Zalewski i Rusowicz