Operacja Czysta Rzeka

i

Autor: fot: facebook.com/operacjarzeka/ Operacja Czysta Rzeka

Operacja Czysta Rzeka na Mazowszu - kiedy i na jakich rzekach odbędzie się akcja?

2021-08-19 13:19

Operacja Czysta Rzeka to wyjątkowe przedsięwzięcie mające na celu oczyszczanie polskich rzek. Teraz kajaki wypłyną na trzy rzeki na Mazowszu. Z naszego artykułu dowiecie się, gdzie i kiedy będzie można pomóc w sprzątaniu.

Operacja Czysta Rzeka na Mazowszu! W ramach corocznej akcji sprzątanych jest 30 polskich rzek i ich linii brzegowych. Organizowana jest w oparciu o lokalne sztaby oraz pomoc wolontariuszy i wolontariuszek. Pierwsza edycja odbyła się w 2019. W ramach tegorocznej, w każdy weekend lata sprzątano rzeki i ich okolice w różnych regionach Polski. śmieci wyławiano z rzek Kostrzyń, Liwiec, Bug, Nurzec, Narwia, Biebrza, San, Wisłok, Warta, Noteć, Obra, Kamienna, Świślina, Biała Łada, Wieprz i Bukowa. Końcówka Operacji Czyta Rzeka to Mazowsze. W dalszej części artykułu dowiecie się, które rzeki i w jakie dni będą sprzątane.

Wichura powalała gałęzie i drzewa w Warszawie

Operacja Czysta Rzeka na Wiśle, Pilicy i Świdrze - w jakie dni posprzątamy rzeki?

W przedostatni weekend wakacji 2021 Operacja Czysta Rzeka dotrze na Mazowsze. Posprzątane zostaną odcinki Wisły, Pilicy i Świdra.

  • Wisła, na odcinku Wilanów Zawady – Warszawa ZOO, sprzątana będzie 20.08
  • Pilica, odcinek Warka – Mniszew, w sobotę 21.08
  • Świder, na odcinku Wola Karczewska – Przystań Emów sprzątany będzie w niedzielę 22.08

By wziąć udział w Operacji Czysta Rzeka, wypełnijcie formularz zgłoszeniowy na stronie organizatorów, dołączcie na miejscu lub napiszcie na adres [email protected].

Źródło: Operacja Czysta Rzeka na Mazowszu - kiedy i na jakich rzekach odbędzie się akcja?