Ogrody wertykalne, zieleń na dachach budynków. Czy Warszawa będzie w ten sposób walczyć ze smogiem?

i

Autor: trackmetal fot. trackmetal

Ogrody wertykalne, zieleń na dachach budynków. Czy Warszawa będzie w ten sposób walczyć ze smogiem?

2021-03-24 12:31

Miejscy radni chcieliby by Warszawa poszła śladami Poznania i powołała zespół ds. zielonych dachów i ogrodów wertykalnych. Tym sposobem mieszkańcy mogliby otrzymać dofinansowanie na ekologiczne projekty. Czy wkrótce ściany warszawskich domów i bloków zamienią się nie do poznania?

Program zielonych ścian i dachów to propozycja radnych Warszawy Renaty Niewiteckiej i Marka Szolca. Chcieliby oni by w stolicy został powołany zespół, który przygotuje pilotażowy program wsparcia finansowego dla mieszkańców, którzy chcieliby stworzyć na swoich domach ogrody wertykalne lub zielone dachy. Program skierowany byłby jednak nie tylko do właścicieli domów, ale także do spółdzielni mieszkaniowych, a także zarządców i administratorów budynków użyteczności publicznej oraz obiektów wielkopowierzchniowych. Jak czytamy w interpelacji radnych, "zielone ściany oraz dachy przyczyniają się do redukcji zanieczyszczeń zawartych w miejskim powietrzu". Rośliny rosnące na takich dachach oraz ścianach produkują w procesie fotosyntezy tlen, pochłaniając przy tym CO2.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Michał Szczygieł jakiego nie znacie! Piosenka WIĘCEJ polskim hitem wiosny?
Sonda
Słuchasz metalu?
Źródło: Ogrody wertykalne, zieleń na dachach budynków. Czy Warszawa będzie w ten sposób walczyć ze smogiem?