Ochota na kota znów otwarta. Na adopcję czekają trzy koty i trzy kotki

i

Autor: fot. Rafał Motyl / UM Warszawa

"Ochota na kota" znów otwarta. Na adopcję czekają trzy koty i trzy kotki

2021-06-04 13:13

Po przerwie spowodowanej lockdownem mieszkańcy i mieszkanki stolicy znów mogą adoptować koty z warszawskiego Palucha na Ochocie Punkt "Ochota na kota" został ponownie uruchomiony. Działa jednak z pewnymi ograniczeniami.

Raport z Anteny 02.06

Koci oddział warszawskiego schroniska "Na Paluchu" znów otwarty

Ochota na kota znów działa! Punkt przy Grójeckiej powrócił po pandemicznej przerwie. To miejsce, w którym można m.in. adoptować kota lub bezpłatnie go zaczipować. Punkt działa zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. - Staramy się ograniczyć kontakt osób, które nie są zainteresowane adopcją. Do tego maseczki na twarzy i wcześniejszy kontakt z wolontariuszem - mówi Katarzyna Okuń z "Ochoty na kota".

Czytaj także: Papierosy ukryte za ziemniakami - w Warszawie udaremniono przemyt warty miliony!

Na adopcję czeka sześć zwierzaków. Chętni powinni się do niej przygotować - Dobrze, by chętne osoby wiedziały, czego kot potrzebuje. Jaką kuwetę, jaki żwirek, jak zabezpieczyć okna i co kot powinien jeść. To, że kot jest piękny nie oznacza, że będzie łatwy. Koty w schronisku mają czasem problem z agresją, czy lękami - dodaje Okuń. Kociaki z Palucha są zdrowe i wysterylizowane. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku Ochota na kota.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: "Ochota na kota" znów otwarta. Na adopcję czekają trzy koty i trzy kotki