Drogowskazy / Andrzej Gryżewski, Przemysław Pilarski

i

Autor: Eska Rock

O seksualności i związkach gejowskich w Polsce w rozmowie z Andrzejem Gryżewskim i Przemysławem Pilarskim

2022-06-24 16:22

Jak zbudować stabilną i udaną relację w związku gejowskim? Gdzie faceci szukają miłości oraz jak walczą o swoje prawa? Na pytania odpowiadają Andrzej Gryżewski i Przemysław Pilarski - autorzy bestsellerowej książki "Jak facet z facetem".

Polska nie jest dziś dla nich przyjaznym krajem - tak ocenia to większość z nich. Polscy geje. Gdzie szukają miłości? Co myślą o homofobach? Jak walczą o swoje prawa oraz gdzie czują się najlepiej i najbezpieczniej? Jak rozwiązują problemy w związku? Na jakie wsparcie mogą liczyć samotni geje seniorzy? Nie wszyscy mężczyźni mają odwagę publicznie przyznać, że "kochają inaczej", że nie wpisują się w dominującą w kraju hetero-normę. Mówią, że Polska ciągle jeszcze jest miejscem w którym coming out może przynieść więcej problemów niż korzyści. Jak sobie z tym poradzić? Jak zrozumieć i nie oceniać? Posłuchajcie rozmowy ze specjalistami w kolejnej edycji Drogowskazów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dzieci i młodzież w szponach pornografii. Jak rozmawiać z dzieckiem o edukacji seksualnej?

Gdzie mężczyźni szukają miłości?

Wbrew pozorom aplikacje randkowe nie są jedyną opcją na znalezienie miłości. Oczywiście po pandemii cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem niż wcześniej. Jednak dzisiaj trumfy święci Instagram. Osoby homoseksualne dodają dedykowane hashtagi, po których łatwo wyszukać inne osoby. To zdecydowanie lepsza opcja od jednego zdjęcia i krótkiego opisu na Tinderze lub Grinderze. Mężczyźni na Instagramie często pokazują na bieżąco swoje życie, udostępniają zdjęcia i stories, po których lepiej możemy poznać potencjalnego partnera. Co ciekawe, sporo relacji zostaje nawiązanych również w kręgach towarzyskich. Wtedy do takich spotkań podchodzi się na większym luzie i bardziej naturalnie.

Związki gejowskie w Polsce

Michał Poklękowski przeprowadził rozmowę z Andrzejem Gryżewskim, seksuologiem, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym, psychologiem i certyfikowanym edukatorem seksualnym oraz Przemysławem Pilarskim, scenarzystą, dramaturgiem i dziennikarzem - autorami nowego, uzupełnionego wydania popularnej książki "Jak facet z facetem. Rozmowy o seksualności i związkach gejowskich". Goście odpowiadają na trudne i najczęściej zadawane pytania. Z dala od moralizowania i dawania słusznych rad przekazują swoją wiedzę, by inni mogli jeszcze lepiej zapoznać się ze związkami homoseksualnymi. Zapis całej rozmowy udostępniamy do odsłuchu poniżej.

Listen to "O seksualności i związkach gejowskich w Polsce" on Spreaker.