Nowy York opublikował instrukcje jak przetrwać uderzenie bomby atomowej

i

Autor: Wikipedia/YouTube Warto obejrzeć i zapamiętać, oby się nie przydało!

Nowy York opublikował instrukcje jak przetrwać uderzenie bomby atomowej

2022-07-14 15:47

Co może lepiej uspokoić nastroje społeczne w obliczu gospodarczych kryzysów, pandemii oraz wojennych szaleństw Władimira Putina?

- Nie pytajcie mnie jak do tego doszło, ale stało się. Miał miejsce atak nuklearny – zaczyna kobieta pokazana na tle nowojorskiej ulicy. Charakterystyczne brązowe budynki ze schodami pożarowymi na zewnątrz, stare kamienice, w tle drapacze chmur. Wokoło nie ma ani jednej osoby, ani żywej duszy. Na takim ascetycznym tle spokojny głos przekazującej komunikat nie wydaje nam się specjalnie uspokajający.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Przejdźmy do instrukcji. Po pierwsze, władze Wielkiego Jabłka doradzają po otrzymaniu informacji o ataku nuklearnym natychmiast schronić się we wnętrzu budynku i trzymać z dala od okien. Schowanie się w samochodzie nie wchodzi w rachubę.

Drugim ważnym krokiem jest zamknięcie wszystkich drzwi i okien oraz zajęcie pozycji w miarę jak najdalej od nich, w środku budynku. Jeśli dom posiada piwnicę należy od razu się tam udać.

Następnym krokiem jest bardzo dokładne umycie się i pozbycie ubrań, na których mógł znaleźć się radioaktywny pył. Nie żałujcie szamponu, mydła, płynu do naczyń, bo kontakt z takim pyłem może być zabójczy dla organizmu.

Wreszcie należy uważnie śledzić oficjalne komunikaty: telewizyjne, radiowe, internetowe, w formie wiadomości i alertów. Dopóki służby nie wydadzą oficjalnego komunikatu o tym, że można już bezpiecznie opuszczać schronienie pod żadnym pozorem nie można wychodzić na zewnątrz.

- Poradzicie sobie! - kończy swój komunikat miła pani prowadząca, a my mamy coraz więcej pytań i coraz mniej pewności co do bezpieczeństwa. Niezależnie od naszych obaw rady urzędników z Nowego Yorku warto zapamiętać i trzymać kciuki by nam nigdy się nie przydały.