Treści TYCH reklam zostaną zablokowane. Google i Youtube zapowiadają rewolucję

i

Autor: Pixaby Treści TYCH reklam zostaną zablokowane. Google i Youtube zapowiadają rewolucję

Nowe zasady Google. Serwis wprowadza większą kontrolę nad wizerunkiem w sieci

2021-08-13 14:53

Zmiany w Google. Serwis wprowadza nowe zasady, które mają zwiększyć bezpieczeństwo w sieci. Usuwanie zdjęć, czy większa prywatność to jeszcze nie wszystko. Co dokładnie się zmieni?

Nowe zasady Google. Serwis wprowadza większą kontrolę nad wizerunkiem!

Google wprowadza zmiany dotyczące korzystania z sieci przez nieletnich. Te dotyczyć będą nie tylko samej wyszukiwarki, ale również innych produktów, jak Youtube czy Google Play. Nieletnie osoby będą mogły usunąć swoje zdjęcia z wyników wyszukiwarki. Zostanie również wprowadzona opcja filtrowania treści, dzięki funkcji SafeSearch. Osoby niepełnoletnie nie zobaczą treści dla dorosłych.

Fest Festival 2021: Kasia Węsierska pokazuje ESKOWĄ strefę!

To jednak jeszcze nie wszystko. Osoby udostępniające filmy na Youtubie będą mogły ustawić, komu ma być wyświetlane nagranie. Co więcej, użytkownicy serwisu od 13 do 17 orku życia będą mieli włączone przypomnienia o porze snu i konieczności zrobienia przerwy.

Zmiany nastąpią też w lokalizacjach. Nieletni nie będą mogli jej włączyć na swoich urządzeniach. Jeśli chodzi o Google Play, to wprowadzone zostaną tam zabezpieczenia, poprzez które rodzice będą mogli sprawdzić, czy dana aplikacja jest odpowiednia dla jego dziecka. Wprowadzone zostaną również zabezpieczenia reklam. Dzięki temu nastolatkowie nie będą oglądać treści o charakterze kontrowersyjnym.

Źródło: Nowe zasady Google. Serwis wprowadza większą kontrolę nad wizerunkiem w sieci