Pomnik Nike

i

Autor: Carolien Coenen flockr.com Pomnik Nike

Niezwykła akcja pod pomnikiem Nike - Rafał Trzaskowski zaprasza inne miasta

2021-04-28 11:08

Na 15 maja warszawski ratusz zaplanował zorganizowanie niezwykłej akcji pod pomnikiem Nike. Przedsięwzięcie ma być wyjątkowym upamiętnieniem ofiar pandemii COVID-19. O szczegółach opowiedział Rafał Trzaskowski. Prezydent zaprasza do udziału także inne polskie miasta. Więcej na ten temat dowiecie się z naszego artykułu.

Rafał Trzaskowski zapowiedział zorganizowanie specjalnej akcji ku czci ofiar pandemii COVID-19 w Polsce. Datą wydarzenia jest 15 maja. W Warszawie wszystko miałoby się odbyć pod pomnikiem Nike, ale prezydent stolicy chce, by w wydarzeniu brały udział także inne miasta. Dzięki temu gest solidarności z rodzinami, które straciły bliskich na skutek pandemii, miałby charakter ogólnopolski. Przypomnijmy, że od potwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w naszym kraju, z powodu Sars-CoV-2 zmarło już ponad 65 tysięcy osób, u niemal 3 milionów stwierdzono zarażenie, a ponad 240 tysięcy jest aktualnie zainfekowanych.

Wyłudzał pieniądze na fikcyjną zbiórkę

Nie Zapominajmy - akcja pod pomnikiem Nike 15 maja

Rafał Trzaskowski poinformował o akcji na swoich kanałach w mediach społecznościowych. Upamiętnienie ofiar COVID-19 miałoby się odbyć 15 maja - w dzień polskiej niezapominajki. Tego dnia pod pomnikiem Nike w Warszawie zostanie ułożony z kwiatów napis "Nie zapominajmy".

Już ponad 65 tys. Polek i Polaków straciło życie przez COVID-19. Często bez szansy na pożegnanie z bliskimi. 15.05 pod pomnikiem Nike w Warszawie zasadzimy kwiaty układające się w napis #NieZapominajmy. To gest pamięci i solidarności, do którego zachęcam wszystkie polskie miasta - czytamy we wpisie Trzaskowskiego.

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?
Źródło: Niezwykła akcja pod pomnikiem Nike - Rafał Trzaskowski zaprasza inne miasta