Minister Adam Niedzielski

i

Autor: GADOm Minister Adam Niedzielski

Niedzielski: Nie będzie obostrzeń dla zaszczepionych. Do restauracji tylko z paszportem?

2021-09-01 20:53

Mocna deklaracja ministra zdrowia. Adam Niedzielski przyznał, że jeśli w związku z czwartą falą konieczne będzie wprowadzenie obostrzeń, osoby zaszczepione nie będą nimi objęte. Minister odniósł się też do otwarcia restauracji.

Nie będzie obostrzeń dla zaszczepionych

Jasna deklaracja ministra zdrowia. Na antenie Polsat News przyznał, że osoby zaszczepione nie będą objęte obostrzeniami. Podkreślił, że osoby zaszczepione nie mogę ponosić kosztu nieodpowiedzialności innych.

Szef resortu zdrowia był pytany w Polsat News, czy jeśli zostaną wprowadzone obostrzenia z powodu wzrostu zachorowań na COVID-19, to czy osoby zaszczepione nie zostaną nimi objęte. - Nie, nie będą nimi objęte. To jest bezpieczeństwo tych ludzi, w ramach wyboru. Nie mogą oni ponosić kosztu nieodpowiedzialności innych ludzi - przekazał Niedzielski.

Do restauracji tylko z paszportem covidowym?

Minister dopytywany, czy jesienią idąc do restauracji lub do kina trzeba będzie być zaszczepionym, wskazał, że "trzeba się szczepić". Jak dodał, mają to sprawdzać organizatorzy czy właściciele restauracji. - Będą mieli prawo sprawdzać paszporty czy certyfikaty covidowe - zaznaczył Niedzielski.

Kiedy czwarta fala koronawirusa?

Dane nie pozostawiają złudzeń, wkraczamy w czwarta falę pandemii - uważa Epidemiolog, profesor Maria Gańczak. Ostatniej doby odnotowano 366 zakażeń koronawirusem, czyli o ponad 50 proc. więcej niż tydzień temu.

QUIZ - Auta gwiazd. Wiesz, czym jeżdżą celebryci?

Pytanie 1 z 10
To zdecydowanie ulubiona marka Cezarego Pazury. Mowa o...
Raport z Anteny 01.09.2021
Źródło: Niedzielski: Nie będzie obostrzeń dla zaszczepionych. Do restauracji tylko z paszportem?