Nawet MILION ZŁOTYCH dofinansowania dla działkowców! Do kiedy przyjmowane są wnioski? Nawet MILION ZŁOTYCH dofinansowania dla działkowców! Do kiedy przyjmowane są wnioski?

i

Autor: Canva.com Nawet MILION ZŁOTYCH dofinansowania dla działkowców! Do kiedy przyjmowane są wnioski?

Nawet MILION ZŁOTYCH dofinansowania dla działkowców! Do kiedy przyjmowane są wnioski?

2021-03-19 12:56

Nawet MILION ZŁOTYCH dofinansowania dla działkowców! Do kiedy przyjmowane są wnioski? Wymiana oświetlenia, naprawa ogrodzeń oraz zakup sprzętu ogrodniczego – to inwestycje, które już niebawem mają być zrealizowane na mazowieckich ogródkach działkowych. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 1 mln zł. Wnioski są przyjmowane do 30 kwietnia.

To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych" – podkreślił w piątek marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. "Coraz częściej szukamy miejsc oddechu i spokoju. W czasie pandemii wielu Mazowszan doceniło rolę ogródków działkowych. Obecnie ROD-y są miejscem spotkań dla rodzin i rekreacji" – dodał. "Środkami z budżetu Mazowsza chcemy pomóc w remontach i unowocześnianiu tych zielonych miejsc. Na ten cel przeznaczymy milion złotych z budżetu województwa" - wskazał.

Wicemarszałek Wiesław Raboszuk zauważył z kolei, że działkowcy chętnie korzystają z pomocy samorządu województwa mazowieckiego. "W czasie pandemii ogródki działkowe to dla wielu osób odskocznia od codziennego życia" - wskazał. Zaznaczył, że z tych miejsc korzystają nie tylko osoby starsze, ale coraz częściej można zobaczyć całe rodziny. "Dofinansowania mają poprawić komfort oraz bezpieczeństwo na tych terenach" - podkreślił.

"Z dotacji w ramach tego programu skorzystali również stołeczni działkowcy w tym m.in. ROD +Ursynów+, który zainstalował system monitoringu wizyjnego. Z kolei na terenie ROD +Sady Żoliborskie+ zostało wymienione ogrodzenie, a działkowcy z ROD "Syrena" zakupili traktorek do koszenia trawy" – poinformował wicemarszałek.

Zespół Tulia dzieli się energią! Piosenka Marcowy o niezwykłej sile wiosny

Nawet MILION ZŁOTYCH dofinansowania dla działkowców! Do kiedy przyjmowane są wnioski?

Wnioski o tegoroczne dofinasowanie w ramach programu Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców 2021 można składać do 30 kwietnia br.

Działkowcy mogą liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wnioski mogą składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego - maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD znajdujący się na ich terenie.

W ubiegłym roku w ramach programu dofinansowano 78 projektów. Ponad 600 tys. zł przeznaczono m.in. na remont świetlic, instalację monitoringu, wymianę ogrodzeń oraz modernizację budynków administracji ogródków działkowych.

"Hobbit" czy "Władca Pierścieni"? Książki Tolkiena czy filmy Jacksona? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Akcja której książki rozgrywa się wcześniej?
Źródło: Nawet MILION ZŁOTYCH dofinansowania dla działkowców! Do kiedy przyjmowane są wnioski?