Nastolatka pogryziona przez psa. Trafiła do szpitala

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Nastolatka pogryziona przez psa. Trafiła do szpitala

Nastolatka pogryziona przez psa. Trafiła do szpitala

2021-08-11 16:28

Dramatyczne zdarzenie na terenie gminy Stupsk. 14-latka została pogryziona przez psa. Na skutek obrażeń trafiła do szpitala. Co stanie się z właścicielem zwierzęcia?

Dramatyczna sytuacja na terenie gminy Stupsk niedaleko Mławy. Pies dotkliwie pogryzł 14-latkę. Dziewczyna z ranami klatki piersiowej trafiła do szpitala w Ciechanowie.

Czytaj także: Perseidy 2021 WARSZAWA - noc spadających gwiazd w stolicy

Jak poinformowała w środę rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, do pogryzienia 14-letniej dziewczynki przez psa, który wraz z innym, uciekł z kojca, doszło dzień wcześniej, we wtorek wieczorem, w jednej z miejscowości w gminie Stupsk.

- 14-latka pomagała sąsiadce przyprowadzić na podwórko dwa duże psy rasy mieszanej, które uciekły z kojca. Podczas zakładania jednemu z psów obroży, zwierzę wyrwało się i zaatakowało stojącą w pobliżu dziewczynkę. Pogryzione dziecko, z obrażeniami klatki piersiowej, zostało przewiezione do szpitala w Ciechanowie - przekazała Pawłowska.

Czytaj także: WŚCIEKLIZNA NA MAZOWSZU - wykryto kolejne przypadki! Sprawdźcie, gdzie

Jak dodała rzeczniczka mławskiej policji, kobieta, która pod nieobecność właściciela opiekowała się psami, była trzeźwa. - Ustalono, że pies, który zaatakował dziewczynkę, nie miał aktualnych szczepień. O losie zwierzęcia zdecyduje Powiatowy Lekarz Weterynarii - zaznaczyła Pawłowska. Zapewniła, iż "policja szczegółowo wyjaśnia okoliczności zdarzenia".

Co grozi właścicielce psa?

- Osobie, pod której opieką pies się znajdował, grożą poważne konsekwencje, w tym kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - podkreśliła rzeczniczka mławskiej policji. Przypomniała jednocześnie, że to na właścicielach i opiekunach spoczywa obowiązek zachowania maksymalnych środków ostrożności, by zwierzę nikomu nie zagrażało.

QUIZ. Test z geografii. Stolice największych państw świata. Bułka z masłem?

Pytanie 1 z 15
Stolicą Rosji jest:
Kolejna kamienica na rynku w Radomiu odzyskała dawny blask
Źródło: Nastolatka pogryziona przez psa. Trafiła do szpitala