Zdjęcie poglądowe

i

Autor: jonasmtbxdk/pixabay.com

Na Bemowie będzie można pomajsterkować! W dzielnicy ma powstać "Męska Szopa"

2021-04-06 19:20

Kiedyś zajęcia praktyczno-techniczne, dziś majsterkowanie w szopie. W teorii ma ona być miejscem tylko dla panów, najlepiej seniorów. W praktyce będzie otwarta dla każdego, kto chce się nauczyć czegoś praktycznego, czego współczesna szkoła już nie uczy.

Raport z anteny, 06.04, godz.10

Za mało atrakcji dla seniorów!

Jak podkreśla radna Bemowa, Aneta Nowolecka, z oferty dzielnicy częściej korzystają panie, zwłaszcza seniorki. Uniwersytet Trzeciego Wieku czy Klub Bemowskiego Seniora organizują takie zajęcia jak chociażby pływanie, aerobic czy nordic walking. I to panie najczęściej chodzą na takie zajęcia. - Zaproponowałam stworzenie "Męskiej Szopy" aby zaktywizować bemowskich seniorów, by mieli gdzie spędzać czas i sobie majsterkować - mówi radna - Tu będzie można stworzyć swój projekt, naprawić stare krzesło czy stary zegar. Będzie można dbając o środowisko nadać nowe życie starym przedmiotom!

Pomysł na tego rodzaju miejsce narodził się w Australii. Funkcjonuje już w polskich miastach: Słupsku, Wrocławiu ale też w Warszawie, a dokładniej we Włochach i na Woli.

"Męska Szopa" dla każdego

"Szopa" w praktyce ma być miejscem międzypokoleniowej wymiany wiedzy i umiejętności, których współczesna szkoła już nie uczy. - Chcielibyśmy, żeby to było miejsce, gdzie seniorzy będą mogli się dzielić swoim doświadczeniem na przykład z wnukami, ale też z uczniami szkół - mówi radna Nowolecka i dodaje, że wbrew nazwie panie również będą mogły odwiedzić szopę!

Planowo szopa ma powstać w pobliżu bemowskiego ratusza. Jej otwarcie będzie możliwe dopiero po pandemii, jednak pomysłodawcy mają nadzieję że do tego czasu uda się dopiąć wszelkie niezbędne formalności.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Na Bemowie będzie można pomajsterkować! W dzielnicy ma powstać "Męska Szopa"