muzeum dowodów rzeczowych

i

Autor: TR Warszawa [Fot. dzięki uprzejmości artystek (Laura Stašāne, Jana Jacuka)]

Milczenie nie jest złotem! Powstało Muzeum Dowodów Rzeczowych

2021-06-29 14:00

Chcą nagłośnić problem i... zmieniają prywatne mieszkanie w Muzeum Dowodów Rzeczowych. Od czwartku na Saskiej Kępie przez kilka dni będzie można oglądać przedmioty, które były niemymi świadkami przemocy wobec kobiet- dostarczyły je one same, by podzielić się swoją historię i przypomnieć, że milczenie nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

Trening do piosenek EKIPY | ESKA XD - Fit vlog #25
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Milczenie nie jest złotem - przypominają twórcy jedynego w Polsce Muzeum Dowodów Rzeczowych. Niezwykłą wystawę zorganizowaną w prywatnym mieszkaniu na Saskiej Kępie będzie można oglądać od 1.07:

"Niecodzienność tej wystawy polega na tym, że prezentuje przedmioty które były świadkami przemocy domowej, powierzone przez kobiety, które tej przemocy doświadczyły. Każdemu przedmiotowi towarzyszy krótsza lub dłuższa historia" - mówi Roman Pawłowski z TR Warszawa. Teatr zaprosił artystki z Łotwy, by wystawę którą zorganizowały u siebie, stworzyły także w Polsce, na podstawie historii Polek.

Na wystawie będzie można zobaczyć przedmioty codziennego użytku, takie jak drewniana łyżka czy bilet na koncert, a także przeczytać świadectwa kobiet które doświadczyły przemocy. W sobotę 3.07 zostaną one odczytane podczas specjalnego maratonu:

"Przeczytamy tam wszystkie historie, które zebraliśmy w Polsce oraz te, które przywiozły artystki z Łotwy. To wszystko ma na celu przełamanie milczenia, które wciąż towarzyszy przemocy domowej"- dodaje Pawłowski.

Muzeum przy Niekłańskiej można odwiedzać bezpłatnie od 1 do 6.07 w godzinach 16-20.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Milczenie nie jest złotem! Powstało Muzeum Dowodów Rzeczowych