Dzień Ziemi 2022

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2022 - rusza akcja Sprzątania Świata!

2022-04-20 13:10

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi rusza akcja Sprzątania Świata. To już 29. edycja organizowana przez Clean Up The World w Polsce. Udział może wziąć praktycznie każdy! Sprawdźcie wszystkie szczegóły na temat tego wydarzenia.

Sprzątanie Świata wspólnie z Clean Up The World. Nadchodzi kolejna edycja największej, polskiej akcji ekologicznej. Dnia 22 kwietnia 2022 o godzinie 10:00, przy ulicy Papirusów w Warszawie Fundacja Nasza Ziemia wraz z zaproszonymi Gośćmi zainauguruje akcję Sprzątanie świata-Polska. Tym samym uhonorujemy Dzień Ziemi najlepiej jak umiemy, czyli sprzątając z zalegających śmieci Park Młociński. Tym symbolicznym gestem, podczas wyjątkowego święta naszej Matki Ziemi, zamanifestujemy razem i głośno ideę nieśmiecenia w naturze. Bo niestety, jak pokazują statystyki śmiecimy coraz więcej!

EskaROCK Live - zapowiedź koncertu Happysad

Wyniki akcji z ubiegłego roku

Zeszłoroczna Akcja Sprzątanie świata-Polska zakończyła się niechlubnym bilansem niemal 442 ton śmieci! Jak alarmują eksperci, a nasze fundacyjne statystyki to potwierdzają, śmieci przybywa. Tych w gospodarstwach domowych i tych porzuconych w naturze. Z drugiej strony cieszy fakt, iż z roku na rok rośnie liczba wolontariuszy, którzy w trzeci weekend września wychodzą posprzątać swój kawałek Polski. W roku ubiegłym, w dniach od 18 do 20 września, zarejestrowało swoją akcję terenową 4280 grup, czyli ponad 312 tysięcy osób to więcej niż w dwóch poprzednich edycjach razem wziętych.

Sonda
Czy będziesz świętować Dzień Ziemi 2022?

Program Dnia Ziemi - jak wygląda wspólne sprzątanie?

Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 10.00 w Parku Młocińskim przy ulicy Papirusów Warszawie. To tam zostanie rozstawiona Pierwsza Kwatera Główna 29. Akcji Sprzątanie świata- Polska. Od tego dnia, aż do wielkiego finału w trzeci weekend września, grupy będą mogły rejestrować swoje akcje i sprzątać pod sztandarami 29. Akcji Sprzątanie świata-Polska. W czasie wydarzenia:

  • Uhonorujemy Dzień Ziemi, wspólnie sprzątając Park Młociński
  • Zaprezentujemy uczestnikom oficjalne hasło 29. Akcji Sprzątanie świata-Polska!
  • Uruchomimy formularze zapisów dla grup sprzątających w całej Polsce!
  • Zważymy zebrane odpady i ogłosimy pierwszy wynik 29 edycji Akcji

Goście mogą liczyć na atrakcje na stoisku edukacyjnym przygotowanym przez Lasy Miejskie. Dostępni będą również eksperci z Polskiej Izby Gospodarki Odpadami, Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań. Urząd Miasta st. Warszawy reprezentować będzie Pani Magdalena Młochowska - Dyrektor Koordynator ds. Zielonej Warszawy. Zespół Fundacji Nasza Ziemia przygotował również konkursy z ekologicznymi nagrodami dla najmłodszych i mały, wegetariański poczęstunek. Planowane zakończenie wydarzenia około godziny 14:00.