Matura 2021: Najważniejsze informacje. Co trzeba wiedzieć?

i

Autor: Shutterstock Matura 2021: Najważniejsze informacje. Co trzeba wiedzieć?

MATURA 2021: co zabrać na maturę? Czy potrzebna jest maseczka, długopis, ołówek?

2021-05-04 8:27

MATURA 2021: co zabrać na maturę? Czy potrzebna jest maseczka, długopis, ołówek? "Lalka", "Pan Tadeusz", a może "Dziady"? 4 maja o godzinie 9.00 rozpocznie się matura 2021. Na pierwszy ogień - język polski. Przed wyjściem z domu każdego dnia należy sprawdzić, czy posiadamy wszystkie niezbędne nam przedmioty. Inaczej - możemy nie być dopuszczeni do egzaminu!

MATURA 2021: co zabrać na maturę? Czy potrzebna jest maseczka, długopis, ołówek? Matura 2021 to najważniejszy egzamin, jaki zdajemy w ciągu lat naszej edukacji. To od wyniku matury zależy, jakie rozpoczniemy studia. To również czas podsumowania i powiedzenia samemu sobie - TO UMIEM! W tym roku egzaminy maturalne 2021 rozpoczynają się 4 maja. Ze względu na pandemię koronawirusa ponownie zrezygnowano z przeprowadzania części ustnej z języka polskiego i języka angielskiego, tak by zadbać o bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli. Wszystkie egzaminy w formie pisemnej odbywają się ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie usiądą od siebie w odstępach, które uchronią ich przed zarazkami... i oczywiście pokusą ściągania! By przystąpić do egzaminu musimy być przygotowani. Warto pamiętać, że na stoliku nie mogą znajdować się inne przedmioty niż:

  • przybory do pisania,
  • dowód osobisty,
  • butelka wody czy chusteczka higieniczna.

Niektórzy nauczyciele godzą się również na ustawienia figurki lub maskotki na szczęście. Co trzeba zabrać na maturę?

Spis treści

  1. MATURA 2021: co zabrać na maturę? Czy potrzebna jest maseczka, długopis, ołówek?
  2. Matura pisemna 2021 - co na szczęście?
Gienek z Plutycz zatrzymany przez policję! Gruba akcja! Agrounia będzie interweniować

MATURA 2021: co zabrać na maturę? Czy potrzebna jest maseczka, długopis, ołówek?

Przed drzwiami trwa sprawdzanie, czy każdy z maturzystów zabrał ze sobą dowód osobisty, długopisy i maseczkę. Najważniejsza jest oczywiście w tym roku, prócz dowodu, maseczka. Bez niej nie będzie można wejść do sali egzaminacyjnej, bo to wyjątkowa matura, pisana w czasie pandemii. To też egzamin, który absolwenci będą zdawać po blisko roku zdalnej edukacji. Dlatego arkusz ma być prostszy - usunięto z niego kilka zagadnień. Ale i tak od rana w internecie trwa nerwowe poszukiwanie przecieków. Tych jednak brak, więc maturzystom pozostaje własna wiedza i opanowanie.

Matura pisemna 2021 - co na szczęście?

Jakie przedmioty zabiera się na maturę, by przyniosły nam szczęście? Jest kilka opcji. Warto postawić na medalik lub krzyżyk - jeśli jesteśmy wierzący. W innym przypadku pomaga oczywiście czerwona bielizna, słoniki z uniesionym trąbami i czterolistna koniczynka. Mamy też nadzieję, że nie obcinaliście ostatnio włosów! W tym wypadku mogliście znacznie skrócić swoją wiedzę! 

Źródło: MATURA 2021: co zabrać na maturę? Czy potrzebna jest maseczka, długopis, ołówek?