Mateusz Morawiecki

i

Autor: KPRM Nowy Polski Ład. Rewolucja w podatkach. Kto zapłaci więcej?

Mateusz Morawiecki odwiedził plac budowy nowego dworca Warszawa Zachodnia! Co powiedział?

2021-06-07 10:10

W poniedziałek premier odwiedził plac budowy nowego dworca Warszawa Zachodnia. „Inwestycje kolejowe poprawiają jakość środowiska naturalnego, bezpieczeństwo przemieszczania się i komfort, ale także zwiększają możliwości biznesowe, gospodarcze i inwestycyjne w Polsce – powiedział. Dodał, że inwestycje w kolej wpisują się na filozofię jego rządu.

Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystości podpisania umowy wstępnej na prace przygotowawcze pod budowę odcinka "kolei wielkich prędkości" na placu budowy nowego dworca Warszawa Zachodnia. Według premiera podróż z centrum Warszawy do Centrum Łodzi skróci się do 45 minut.

Gradobicie w Warszawie. Lokalne burze przechodzą nad miastem

Mateusz Morawiecki odwiedził plac budowy nowego dworca Warszawa Zachodnia! Co powiedział?

Kolej i inwestycje kolejowe wymagają podejścia biznesowego, ale także odpowiedzialnego państwa, które wejdzie w tę przestrzeń, w której nie da się wykonać inwestycji siłami wolnego rynku. To jest filozofia działania naszego rządu, naszego państwa – tak, wolny rynek, tak, efektywność, przedsiębiorczość, ale w wielu miejscach przedsiębiorcze państwo jest potrzebne do wykonania inwestycji – powiedział premier.

Zwrócił uwagę, że z inwestycji w koleje Polacy będą korzystać przez wiele lat.

Modernizacja i przebudowa torów kolejowych w Polsce to praca na długie lata, ale też praca, którą wykonujemy nie tylko z myślą o +tu i teraz”, ale także z myślą o przyszłych pokoleniach. Praca, której efekty będą służyć nam wiele lat, w kolejnych dekadach – dodał Morawiecki.

Źródło: Mateusz Morawiecki odwiedził plac budowy nowego dworca Warszawa Zachodnia! Co powiedział?