Marznące deszcze, oblodzenia i zamiecie śnieżne! Niemal cała Polska na żółto! Trudne warunki na drogach

i

Autor: Canva

Marznące deszcze, oblodzenia i zamiecie śnieżne! Niemal cała Polska na żółto! Trudne warunki na drogach

2021-12-24 14:37

Niemal cała Polska objęta jest zagrożeniem przed marznącymi opadami, oblodzeniami i zamieciami śnieżnymi! Alert ważny jest od dzisiaj od godziny 15.00 do jutra do godziny 8.00. Najspokojniej ma być w województwie warmińsko-mazurskim, i częściach województw: podlaskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie.

Marznące deszcze, oblodzenia, zamiecie śnieżne i intensywne opady śniegu mogą wystąpić na terenie całej Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia dla niemal całego kraju. Wyjątkiem są tylko województwo warmińsko-mazurskie i części woj. Kujawsko-pomorskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Ostrzeżenie IMGW aktualne jest od dzisiaj od godziny 15.00 do bożonarodzeniowego poranku, do godziny 8.00. Gdzie może być niebezpiecznie? Na co zwracać uwagę w poszczególnych rejonach Polski?

CZYTAJ TAKŻE: Wzmożone kontrole policji w całej Polsce! W święta więcej patroli na drogach

Marznące deszcze, oblodzenia i zamiecie śnieżne! Niemal cała Polska na żółto!

IMGW wydało alert dla zdecydowanej większości Polski. Na północy kraju, w województwie pomorskim prognozowane są zamiecie śnieżne i intensywne opady śniegu.

Przy zachodniej, południowo-zachodniej i centralnej części kraju prognozowane są oblodzenia. Na Podkarpaciu dodatkowo mogą wystąpić opady marznącego deszczu, a także intensywne opady śniegu i zamiecie śnieżne. W województwie lubelskim i na Podlasiu wystąpią oblodzenia, a także marznące deszcze.

Najważniejsze wydarzenia w 2021 roku
Źródło: Marznące deszcze, oblodzenia i zamiecie śnieżne! Niemal cała Polska na żółto! Trudne warunki na drogach