Marsz Niepodległości

i

Autor: Piotr Drabik flickr.com Marsz Niepodległości

Marsz Niepodległości 2021 - RELACJA NA ŻYWO. Sprawdźcie, co się dzieje w Warszawie 11.11

2021-11-10 11:49

Co dzieje się na Marszu Niepodległości 2021 w Warszawie? Jak przebiega wydarzenie? Czy interweniuje policja? W tym artykule znajdziecie relacje na żywo przygotowywane przez naszych reporterów oraz sprawdzicie najświeższe wiadomości dotyczące tegorocznego marszu w Stolicy.

Marsz Niepodległości 2021 uroczystością państwową - taką decyzję podjęto we wtorek, 9. listopada, czyli na dwa dni przed Narodowym Świętem Niepodległości 2021. Przed tym wszystko wskazywało na to, że marsz będzie miał status nielegalnego wydarzenia, gdyż Sąd Okręgowy przychylił się do odwołania Rafała Trzaskowskiego ws. decyzji o uznaniu Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego na lata 2021-2023. Sąd odrzucał kolejne odwołania organizatorów, lecz objęcie wydarzenia patronatem państwa, formalnie zalegalizowało Marsz Niepodległości 2021. Według prezydenta Warszawy, oznacza to również, że "Rząd przejmuje odpowiedzialność za bezpieczeństwo". Trzaskowski odniósł się w ten sposób do częstych przypadków wandalizmu i agresywnych zachowań uczestników podczas wcześniejszych marszów. Jak będzie w tym roku? Przekonacie się dzięki naszej relacji z Marszu Niepodległości 2021. W czasie wydarzenia 11.11, będziemy na bieżąco dzielić się z wami informacjami nt. marszu oraz materiałami naszych reporterów.

Kryzys na granicy. Słychać strzał, a potem rozpaczliwe krzyki

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Marsz Niepodległości 2021 - RELACJA NA ŻYWO. Sprawdźcie, co się dzieje w Warszawie 11.11