Lubuskie. 3,5-letnia dziewczyna pogryziona przez amstaffa! Z ranami twarzy i ręki trafiła do szpitala

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Nowogród Bobrzański (woj. lubuskie). 3,5-letnia dziewczyna pogryziona przez amstaffa! Z ranami twarzy i ręki trafiła do szpitala

Lubuskie. 3,5-letnia dziewczyna pogryziona przez amstaffa! Z ranami twarzy i ręki trafiła do szpitala

2021-06-12 17:45

Pies rasy amstaff pogryzł 3,5-letnią dziewczynkę. Do zdarzenia doszło w sobotę na jednej z posesji w Nowogrodzie Bobrzańskim (woj. lubuskie). Dziecko z ranami twarzy i ręki zostało przewiezione do szpitala. Na szczęście obrażenia, których doznało, nie zagraża jego życiu. O szczegółach przeczytasz w artykule poniżej.

Zwykłe spotkanie ze znajomymi zakończyło się tragicznie. Do właścicieli jednej z posesji w Nowogrodzie Bobrzańskim (powiat zielonogórski) na przyjęcie przyszli znajomi z córeczką. Dziewczynka bawiła się podwórku z młodym amstaffem należącym do gospodarzy. W pewnym momencie dorośli usłyszeli krzyk dziecka. Ojciec dziewczynki pobiegł na ratunek. Okazało się, że pies ugryzł jego córkę w rękę. Mężczyzna próbował odciągnąć amstaffa, a ten jeszcze bardziej rozwścieczony ugryzł dziecko w twarz. 3,5-latka została przewieziona do szpitala.

Jak poinformowała PAP Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, na szczęście obrażenia, których doznała, nie są bezpośrednim zagrożeniem dla jej życia. Została jednak pokaleczona. Po konsultacji z powiatowym lekarzem weterynarii zadecydowano, że amstaff zostanie poddany obserwacji.

- Wobec właścicieli psa będzie prowadzona sprawa z art. 160 Kodeksu karnego mówiącego o narażeniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Informacja o tym wydarzeniu zostanie też przekazana sądowi rodzinnemu, który oceni czy rodzice pokrzywdzonej dziewczynki w należyty sposób sprawowali nad nią opiekę – dodała policjantka.

Prezenterzy Radia ESKA przewidują wynik meczu Polska - Słowacja. Kto wygra mecz?!

Na te psy musisz mieć zezwolenie! Zobacz listę najgroźniejszych ras w Polsce

Źródło: Lubuskie. 3,5-letnia dziewczyna pogryziona przez amstaffa! Z ranami twarzy i ręki trafiła do szpitala