Litery i krzyże z cmentarnych pomików na skupie złomu. Dwie osoby zatrzymane

i

Autor: KPP w Otwocku http://kppotwock.policja.waw.pl/po/aktualnosci/101681,25-tony-zdobien-z-cmentarnych-pomnikow-trafilo-na-skupy-zlomu.html?fbclid=IwAR0VuoyENkt6tmEXOC1gYRdx78df-BvjKETpEl8QN3KUji3e7t5GLkZwapI

Litery i krzyże z cmentarnych pomików odnalezione na skupie złomu. Dwie osoby zatrzymane

2021-03-18 10:22

Krzyże, litery i inne zdobienia pomników wykonane z kolorowych metali zostały odnalezione na skupie złomu. Policjanci z karczewskiego komisariatu, po serii zawiadomień dotyczących kradzieży na terenie miejskiego cmentarza, zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież.

Funkcjonariusze policji z karczewskiego komisariatu od ok. dwóch miesięcy otrzymywali zgłoszenia dotyczące kradzieży na terenie miejskiego cmentarza. Złodzieje kradli m.in. krzyże, litery oraz inne zdobienia pomników wykonane z kolorowych metali. Działania prewencyjne i operacyjno-procesowe doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzanych osób. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 28-latka wraz z 37-latkiem dokonali kradzieży zdobień pomników o łącznej wadze 2,5 tony, tym samym powodując stary o łącznej wartości 562 tysięcy złotych. Policja apeluje do wszystkich osób odwiedzających cmentarze na terenie całego powiatu otwockiego, by w przypadku ujawnienia grabieży cmentarza skontaktowali się z Komisariatem Policji w Karczewie. Do lokalnej policji wciąż bowiem napływają informacje, że takich kradzieży było znacznie więcej i dochodziło do nich również na terenie cmentarza w Kołbieli, Otwocku, Grójcu i Błędowie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Weterynarze leczą wilka po wypadku
Sonda
Czy rząd powinien zaproponować kolejny program antykryzysowy dla firm?
Źródło: Litery i krzyże z cmentarnych pomników odnalezione na skupie złomu. Dwie osoby zatrzymane