Lista WSTYDU polskich turystów na majówce. Ja nie wejdę? Potrzymaj mi piwo!

i

Autor: PAP/Grzegorz Momot/screen: youtube UWAGA JANUSZ Oto lista WSTYDU polskich turystów na majówce. "Ja nie wejdę? Potrzymaj mi piwo!"

Lista WSTYDU polskich turystów na majówce. Będziecie w szoku! "Ja nie wejdę? Potrzymaj mi piwo!" [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-05-02 10:13

Majówka trwa w najlepsze, jednak nie wszyscy odpowiedzialnie korzystają z wolnego czasu. W sieci pojawiają się zdjęcia oraz nagrania, pokazujące szokujące zachowania turystów. Co znalazło się na liście wstydu? Czytajcie dalej w naszym materiale.

Podhale to jedno z ulubionych miejsc, w którym Polacy spędzają majówkę. Tłumy turystów można spotkać m.in. na Krupówkach, Gubałówce czy też nad Morskim Okiem. W tym roku podczas majówki na Podhalu można nie tylko pospacerować, ale także pojeździć na nartach! Na Kasprowym Wierchu pokrywa śnieżna wynosi aż 160 cm!

Jednak nie wszyscy podchodzą do wędrówek na Kasprowy Wierch odpowiedzialnie. W sieci pojawiły się zdjęcia osób, które brodzą w śniegu w... adidasach! Takie obuwie zdecydowanie nie nadaję się w góry. Turyści ślizgają się po stoku, a nawet przewracają.

Turyści na Kasprowym Wierchu podczas majówki

Nie lepiej wygląda sytuacja nad Morskim Okiem. Największe jezioro w Tatrach wciąż pokryte jest lodem. Ten jest jednak bardzo cienki i w każdej chwili może się załamać. Tatrzański Park Narodowy apeluje, by pod żadnym pozorem na lód nie wchodzić. Turyści mają to jednak w nosie i ochoczo spacerują po tafli. Na nagraniach widać także dzieci.

Do listy wstydu można też dodać sytuację, jaka miała miejsce na Szlaku na Trzy Korony. Turyści ignorują tam znak zakazujący wchodzenia na polanę. Koniecznie trzeba przecież poleżeć na trawie, a przy okazji zniszczyć kwiaty. Zdjęcia turystów pojawiły się m.in. na profilu "Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały.

Otwarcie sezonu motocyklowego w Bydgoszczy
Źródło: Lista WSTYDU polskich turystów na majówce. Będziecie w szoku! "Ja nie wejdę? Potrzymaj mi piwo!" [ZDJĘCIA, WIDEO]