Włochy, Kolej

i

Autor: pixa Włoska kolej wspowadza limity bagażu

Europa

Limity bagażu w pociągach. Po jego przekroczeniu podróżujący zapłaci karę

2024-02-29 13:33

Włoskie koleje czeka wielka rewolucja. Od 1 marca 2024 roku podróżowanie pociągami nabierze nowego wymiaru. Znane z podróży samolotami limity bagażu zaczną obowiązywać w transporcie kolejowym, a za przekroczenie limitów, podróżujący będą musieli zapłacić karę.

Trenitalia, włoski przewoźnik kolejowy, wprowadza zmiany dotyczące bagażu. Nowe regulacje wyznaczają, że każda osoba podróżująca pociągiem będzie miała prawo do przewiezienia dwóch sztuk bagażu, których wielkość będzie dostosowana do klasy wagonu. Ważne jest jednak, że nie będzie ograniczeń dotyczących wagi przewożonych bagaży, co oznacza, że możemy spakować wszystkie nasze potrzebne rzeczy, nie martwiąc się o to, czy przekroczymy limit wagowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gdzie pojechać pociągiem za granicę? Top 5 najciekawszych połączeń z Warszawy na weekend

Eryk Moczko z viralowym hitem "Enzo". To będzie hit! | ESKA

Co z wózkami, czy rowerami i jak wysokie będą kary za przekroczenie limitów?

Oprócz dwóch standardowych bagaży, pasażer będzie mógł zabrać ze sobą jeden specjalny przedmiot, tak jak na pokładzie samolotu. Może to być wózek dziecięcy, instrument muzyczny, rower czy hulajnoga. Jednakże, należy pamiętać, że jeśli przekroczymy limit, czeka nas kara w wysokości 50 euro. To jednak nie koniec nieprzyjemności, ponieważ będziemy zmuszeni pozbyć się nadmiaru bagażu już na pierwszej stacji.

Aby uniknąć nieprzyjemności, zaleca się wyraźne oznakowanie bagażu etykietami zawierającymi imię i nazwisko podróżnego. W ten sposób nie tylko ułatwimy sobie podróż, ale także unikniemy niepotrzebnych opłat. Warto zauważyć, że podobne ograniczenia wprowadziły już wcześniej francuskie koleje. Pozostaje pytanie, czy inne kraje Europy również z czasem wprowadzą podobne limity, a podróżowanie kolejami będzie coraz bardziej przypominało podróżowanie samolotami.

Listen on Spreaker. Źródło: Limity bagażu w pociągach. Po jego przekroczeniu podróżujący zapłaci karę