Legia Warszawa - rebus kibiców

i

Autor: PAPLeszek Szymański9 Legia Warszawa - rebus kibiców

Legia Warszawa - REBUS KIBICÓW rozwścieczy UEFA? Kolejna kara wisi w powietrzu!

2021-08-27 12:32

W czwartek, 26 sierpnia, Legia Warszwa pokonała Slavię Praga 2 - 1, zyskując tym samym możliwość udziału w fazie grupowej Ligi Europy. Podczas meczu kibice Wojskowych pokazali na trybunach obrażajacy UEFA rebus. Może to poskutkować kolejną karą dla klubu z Łazienkowskiej 3.

Legia Warszawa - rebus kibiców rozwścieczy UEFA? Takie pytanie mogą sobie zadawać wszyscy, którzy oglądali mecz 26 sierpnia. W czwartek Legia Warszawa grała przeciwko Slavii Praga w ramach 4. rundy eliminacyjnej do Ligi Europy. Pierwszy, rozgrywany w stolicy Czech mecz, zakończył się remisem 2 - 2. Podczas rewanżu Wojskowi wywalczyli zwycięstwo 2 - 1 (skrót tutaj). Starcie było bardzo zażarte, ale wiele działo się także na trybunach. W pewnym momencie kibice Wojskowych zaprezentowali bowiem ogromny baner z rebusem. Jego rozszyfrowanie nie stanowi problemu - to obrażające UEFA hasło. Choć przekaz nie był wprost, Legię może za to czekać kolejna kara ze strony Unii Europejskich Związków Piłkarskich.

Kazimierz Węgrzyn po awansie Legii Warszawa do Ligi Europy: Emreli to był strzał w dziesiątkę

Rebus to odpowiedź na sankcje UEFA

Legia Warszawa regularnie jest karana za zachowanie kibiców. Ostatni raz stało się to po meczu z Dinamem Zagrzeb w ramach eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Przewidywała ona całkowity zakaz wstępu na "Żyletę" podczas spotkania ze Slavią Praga. Kara została nałożona za oprawę, którą ultrasi Legii przygotowali podczas meczu z Dinamem Zagrzeb. Na trybunie północnej, 10 sierpnia, użyto materiałów pirotechnicznych (flary), które są zakazane podczas meczu. Dodatkową sankcją była grzywna za niedrożne przejścia komunikacyjne w trakcie spotkania.

W odpowiedzi na karę, kibice przygotowali baner z rebusem. Przedstawiał gumową kaczę i logo UEFA. Na kaczce widniało zaś "D = F". Przekaz był jasny.

Będzie kolejna kara dla Legii Warszawa?

Legia Warszawa, która już nie raz płaciła za zachowanie kibiców, może znów spotkać się z karą. Wymowa rebusu była dla wszystkich jasna. UEFA wiele razy udowadniała zaś, że nie toleruje rasizmu, homofobii i obraźliwych haseł na trybunach. Bardzo prawdopodobne, że również za ostatni "doping" kibiców, na klub zostaną nałożone sankcje.

Dzieci na "Żylecie"

Warto dodać, że choć kara po meczu z Dinamem zakładała zamknięcie żylety, ostatecznie trybuna północna nie była pusta. Legia Warszawa odwołała się od decyzji i wywalczyła kompromis - na "Żylecie", zamiast ultrasów, pojawiły się dzieci.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Legia Warszawa - REBUS KIBICÓW rozwścieczy UEFA? Kolejna kara wisi w powietrzu!