Legia Warszawa

i

Autor: PAP / Leszek Szymański Legia Warszawa

LEGIA WARSZAWA - ile zarobi w Lidze Europy? Ogromna kwota trafi do kasy klubu!

2021-08-27 14:46

Legia zagra w Lidze Europy! W czwartek, 26 sierpnia, Wojskowi grali przeciwko Slavii Praga o możliwość udziału w fazie grupowej rozgrywek. Występy w LE wiążą się też z wielkimi pieniędzmi! Ile zarobi klub z Łazienkowskiej 3? Mowa o milionach euro!

Ile zarobi Legia Warszawa w Lidze Europy? Wszyscy możemy już zadawać takie pytanie! W czwartek, 26 sierpnia, Wojskowi zmierzyli się z mistrzami Czech po raz drugi w ramach 4. rundy eliminacyjnej do Ligi Europy. Tydzień wcześniej przywieźli ze stolicy Czech remis 2 - 2. Wszystko miało się więc rozstrzygnąć na stadionie Legii w Warszawie. Podopieczni Czesława Michniewicza pokazali klasę i wywalczyli zwycięstwo. W rewanżu padł wynik 2 - 1 (skrót meczu tutaj). Dzień później odbyło się zaś losowanie grup Ligi Europy. Wojskowi trafili do grupy C wraz z Napoli, Leicesterem i Spartakiem Moskwa. Już na tym etapie Legia zarobi ogromne pieniądze. Do ich kasy trafią miliony euro!

Kazimierz Węgrzyn po awansie Legii Warszawa do Ligi Europy: Emreli to był strzał w dziesiątkę

Miliony dla Legii Warszawa - tyle zarobi za udział w Lidze Europy

Liga Europy premiuje kluby już za wejście do fazy grupowej. Ile dostanie Legia Warszawa? Mecze w grupie C to dla Wojskowych spory finansowy zastrzyk. Za wejście do LE klub zainkasuje 3,63 milionów euro. Kolejne przelewy trafią w ramach tzw. puli współczynnikowej -  69,75 milionów euro do podziału wśród 32 drużyn fazy grupowej. Legia, z szóstym najniższym współczynnikiem, może liczyć na 792 tysięcy euro. Razem 4 422 000 miliony euro. W przeliczeni na złotówki - 20 204 560 zł!

Legia powalczy o premie za wyniki

Na pieniądze Legia Warszawa może też liczyć za dobre wyniki w kolejnych starciach. Za każde zwycięstwo przewidziano 630 tysięcy euro premii, a za remis 210 tysięcy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: LEGIA WARSZAWA - ile zarobi w Lidze Europy? Ogromna kwota trafi do kasy klubu!