Ursus

i

Autor: WOJTEK JARGILO/SE/EAST NEWS

Finanse

Legendarne polskie przedsiębiorstwo na sprzedaż. Cena wywoławcza może szokować

2024-01-26 16:01

Majątek firmy Ursus S.A. został wystawiony na sprzedaż. Konkurs ofert zorganizował syndyk, który podał już cenę wywoławczą za przedsiębiorstwo. Opublikowana kwota może zwalić z nóg.

Legendarny Ursus zostanie sprzedany

Upadłość Ursus S.A. została ogłoszona w 2021 r. Teraz przedsiębiorstwo trafiło na sprzedaż w ramach konkursu organizowanego przez syndyka.

W ogłoszeniu znalazła się oczywiście informacja o cenie wywoławczej, którą ustalono na poziomie 124 535 881,82 zł, czyli prawie 125 mln zł. - Aukcja przeprowadzona będzie w dniu otwarcia ofert, tj. 14 marca 2024 roku, g. 11:00, jako integralna część konkursu ofert - przekazano.

Jak podkreślają branżowe media, sprzedanie Ursusa w całości daje szanse na jego powrót na rynek. Na weryfikację tego, czy podobna misja zostanie podjęta i się powiedzie, trzeba będzie jeszcze poczekać.

Przypomnijmy, że historia firmy sięga okresu przed I wojną światową. W latach 30. przedsiębiorstwo zajmowało się głównie produkcją sprzętu wojskowego, jednak do maszyn rolniczych na dobre powrócono w latach 40. i 50. Problemy fabryki rozpoczęły się w latach 90., w czasach reformacji, gdy popyt na ciągniki znacznie zmalał. Ratunkiem dla przedsiębiorstwa miała być jego prywatyzacja. W 2011 r. produkcję przeniesiono z warszawskiego Ursusa do Lublina z inicjatywy nowego właściciela. 10 lat później ogłoszono upadłość spółki.

Cepelia w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Pożar Fabryki Lloyda w Bydgoszczy
Listen on Spreaker.