Książka oddana do biblioteki po 300 latach

i

Autor: The Star, Sheffild Książka oddana do biblioteki po 300 latach

Książka oddana do biblioteki po... 300 LATACH! Jaka jest kara za takie spóźnienie?

2021-07-13 9:11

Czy zdarzyło Ci się wypożyczyć książkę z biblioteki a potem oddać ją za późno? Czy musiałeś potem wysłuchiwać wielu uwag pracowników biblioteki? Może nawet zapłaciłeś za to karę. Mamy jednak dla Ciebie dobrą wiadomość: zdecydowanie nie jesteś najbardziej zapominalskim czytelnikiem w historii.

Niedawno do biblioteki katedry w Sheffield oddano książkę, która została stamtąd zabrana w 1709 roku - czyli 312 lat temu! O cały zdarzeniu Sheffield Star. Książka, po raz pierwszy napisana w 1688 i przedrukowana w 1704, nosi tytuł „kanon religijny parafianina Kościoła anglikańskiego”.

„Książka wróciła do nas, ponieważ pewna dama z Walii znalazła ją wśród rzeczy swojej zmarłej matki chrzestnej. Jej ostatnią wolą którą napisała w testamencie był zwrot książki na swoje miejsce”- powiedział wielebny Keith Farrow, zastępca opata katedry.

Farrow dodała żartobliwie: – Próbuję dowiedzieć się, jaka jest kara za takie opóźnienie. Pewnie wystarczyłoby wymienić dach! Ale obiecałem rodzinie, że nie będzie kary: zwrócili książkę i to się chwali. Po 300 latach nasza mała perełka wróciła do domu.” Książka ma zostać wystawiona na widok w katedrze. Być może po to, aby przypomnieć spóźnialskim, iż książki trzeba oddawać na czas.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Książka oddana do biblioteki po... 300 LATACH! Jaka jest kara za takie spóźnienie?