Krótkie serie ćwiczeń poprawiają zdrowie. Naukowcy udowodnili pozytywny wpływ na organizm

i

Autor: freeimages.com/Tallia22

Krótkie serie ćwiczeń poprawiają zdrowie. Naukowcy udowodnili pozytywny wpływ na organizm

2020-11-19 12:26

Pandemia koronawirusa zatrzymała wszystkich w domach i niestety, w tym czasie mamy dużo mniej ruchu niż zazwyczaj. Naukowcy udowodnili, że nawet krótkie serie ćwiczeń poprawiają zdrowie i mają pozytywny wpływ na organizm.

Podczas trwania pandemii koronawirusa, ruch mocno się ograniczył, a przez zamknięte siłownie, ciężko jest jakoś zmotywować się ćwiczeń. Wiadomo, zostały ćwiczenia w domach i długie spacery, jednak nie każdemu się chce. A jak się okazuje, warto się zmotywować, bo jak udowadniają badania, nawet krótkie serie ćwiczeń, potrafią dużo dobrego zdziałać dla organizmu. O co dokładnie chodzi?

Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup

Krótkie serie ćwiczeń wpływają pozytywnie na organizm

Według badań, które przeprowadzono przez Massachusetts General Hospital (MGH), krótkie serie ćwiczeń fizycznych wywołują zmiany w poziomach metabolitów w organizmie. W opublikowanym w czasopiśmie Circulation badaniu, możemy dowiedzieć się, że około 12 minut mocnego wysiłku krążeniowo-oddechowego wpływa niesamowicie pozytywnie na organizm. Wszystko dzięki temu, że dotleniamy organizm i motywujemy go do szybszego działania i przetwarzania. Mówiąc najprościej, im większe obroty, tym lepiej pozbywamy się toksyn z organizmu, a i samo krążenie lepiej działa. 

Jak widać, warto zmotywować się do działania i trochę się rozruszać, a gdy siłownie zostaną otwarte, forma będzie bardzo dobra.