Autobus

i

Autor: Janusz Jakubowski flickr.com Autobus

Koniec stref buforowych w autobusach, tramwajach i metrze od 7.06 - zostają inne obostrzenia

2021-06-07 10:00

Jednym z pierwszych środków ochronnych, jakie wprowadzono po ogłoszeniu w Polsce pandemii COVID-19, było ustanowienie stref buforowych w pojazdach komunikacji miejskiej. Teraz Warszawski Transport Publiczny zaczyna je likwidować. Pozostają jednak inne obostrzenia. Przeczytajcie o tym w naszym artykule.

Koniec stref buforowych w warszawskiej komunikacji miejskiej

Strefy buforowe w komunikacji miejskiej w Warszawie są znoszone od poniedziałku, 7 czerwca. Wydzielenie w tramwajach, autobusach i pociągach metra stref, w których pasażerowie nie mogli przebywać, było jednym z pierwszych środków bezpieczeństwa mających przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Ostrzegawczymi taśmami oddzielano przestrzeń najbliżej kabiny kierowcy. Miało to zapewnić większe bezpieczeństwo zarówno pasażerom, jak i pracownikom ZTM. Poprawiająca się sytuacja epidemiczna pozwala jednak na stopniowe znoszenie niektórych obostrzeń. Zlikwidowanie stref buforowych w Warszawskim Transporcie Publicznym zapowiadano na początku czerwca. Teraz przystąpiono do działania. Warszawskie autobusy, tramwaje i metro będą w całości dostępne dla pasażerów. Warto jednak pamiętać, że wciąż obowiązują inne obostrzenia.

Raport z Opalenicy. Piątek wciąż o kulach, Fabiański gotowy do gaszenia pożaru

Jakie obostrzenia nadal obowiązują w transporcie publicznym?

Zniesienie stref buforowych w warszawskiej komunikacji miejskiej nie oznacza końca wszystkich obostrzeń sanitarnych. Obowiązkowe wciąż jest zasłanianie ust i nosa maseczką. Aktualne są też wytyczne dotyczące limitu pasażerów i pasażerek w pojazdach komunikacji. Warto przypomnieć, że limit ten zmieniono w maju, o czym pisaliśmy tutaj. Koniec stref wydzielonych z użytkowania pozwoli pasażerom lepiej przestrzegać dystansu społecznego.

Źródło: Koniec stref buforowych w autobusach, tramwajach i metrze od 7.06 - zostają inne obostrzenia