Od 28 marca koniec obowiązku noszenia maseczek?

i

Autor: Unsplash

Koniec maseczek już od 28 marca? Decyzja już podjęta!

2022-03-22 14:55

Już od najbliższego poniedziałku mamy pożegnać się z maseczkami. Według ustaleń Interii obostrzenie ma zostać zniesione już 28 marca. Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział wcześniej, iż decyzja o nakazie noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach już zapadła. Teraz pozostaje tylko kwestia, kiedy nakaz zostanie zniesiony. Zniknąć ma także izolacja i kwarantanna.

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że rząd podejmie we wtorek decyzję na temat zniesienia obowiązku noszenia maseczek w miejscach zamkniętych. Jak poinformował serwis Interia, maseczki będą nieobowiązkowe już od przyszłego tygodnia, prawdopodobnie od poniedziałku 28 marca. Oznacza to, iż niedziela, 27 marca będzie ostatnim dniem z maseczkami. - Myślę, że ta rekomendacja zaraz wejdzie w życie. Decyzje kierunkowe właściwie są przyjęte, została kwestia zatwierdzenie terminu – powiedział w Radiowej Trójce rzecznik rządu.

W piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że rekomendacja ministra zdrowia dotycząca zakończenia obowiązku noszenia maseczek przewiduje termin od 1 kwietnia. Według niego izolacja i kwarantanna "też raczej powinny zniknąć z naszego życia". "Ostateczną decyzję podejmie premier" - powiedział Andrusiewicz.

Express Biedrzyckiej - Paweł Kowal: Putin ostatecznie przegra i skończy w Hadze

Tymczasem we wtorek, 22 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o10 149 kolejnych zakażeń SARS-CoV-2, w tym 1161 powtórnych. Resort przekazał też, że zmarły 133 osoby z COVID-19.

Ministerstwo poinformowało, że na COVID-19 zmarło 31 chorych, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 102 osoby.

Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 5 905 463 przypadki. Zmarło 114 355 osób z COVID-19.

Dotychczas najwięcej nowych przypadków zakażenia SARS-COV-2 w całej pandemii wykryto 27 stycznia br. Resort poinformował wtedy o 57 659 chorych z COVID-19. Najwięcej zgonów potwierdzono 8 kwietnia 2021 r. Zanotowano wtedy 954 przypadki śmiertelne.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Koniec maseczek już od 28 marca? Decyzja została podjęta!